Vlčí svět - www.vlci.info

Texty - Vlčí Sľub

ŽánrReportáž, recenze
AutorRia
Zveřejněno23.11.11 20:09

Recenzia na knižku Vlčí Sľub

V tele malej vlčice Kaaly koluje zakázaná krv. Na rozkaz veľkých vlkov. Vodca svorky Ruquo ju nenávidí ,lebo si myslí že môže Kaala zničiť jeho svorku. Kaala pomôže najmenšiemu mláďaťu získať postavenie vo svorke. To mu zase pomôže pri boji proti trom mláďatám ( ktoré sú Ruqouvy miláčikovia). Preto dostane malé mláďa meno Ázeun ( bojovník).. Z Kaaly a Ázeuna sa stane nerozlučná dvojica . Pridá sa k nim aj Mara . Všetko šlo výborne aj keď museli viesť boje s Reelom , Borlou a Unanom.. No jedného dňa sa zo svorkou vyberú na obhliadku ľudského obydlia . Zrazu Kaalu dačo ako keby zhypnotizuje a začne bežať k ľuďom . Ešteže ju zastaví Ruqouva družka Rissa. O pár dní Kaala zachráni ľudské dievčatko . Odvtedy Kaala a jej priatelia začnnú organizovať stretnutia z ľudmi ...

Vedela by som o knižke písať ešte viac no nechcem kaziť zážitok z čítania ..
Urivok :
Vliekla som sa nadol k úpätiu kopca a snažila sa nemyslieť na bolesť v hrudi. Zdvihla som hlavu k polmesiacu a z pocitu bezmocnosti som mala chuť zavyť. No nechcela som , aby ma Rissa znova pokarhala za to , že sa neviem ovládať. Skľúčene som kráčala ďalej. Vankúšikmi na labkách som cítila každý kamienok a trochu som kňučala. Keď som za sebou začula tiché kroky, zastala som.
" Idem s tebou" povedal Ázzeun a dobehol ma .
-
---
----
-
-
-
----
-
-
-
-

-
Keď som sa vrátila na zhromaždisko, čakal ma tam Trevegg . "Zmeškala si lov na antilopy" povedal. "Ruuqo je nespokojný"
"Lovila som malú korisť," odvetila som, ale jeho pohľadu som sa vyhla_-
Ja mám z knižky dobrý pocit . Pri niektorých pasážach som skoro plakala a pri iních sa usmievala .. Odporúčam

Komentáře k textu

Re: Vlčí Sľub

Napsal Haimi e-mail (web) 28.11.11 14:56

Škoda, že předmětem knížky je to, že to vlky táhne k lidem. To není pravda a dělá to z knížky pohádku. Jinak to nezní špatně. S recenzí jsi si dala záležet.

Nový komentář