Vlčí svět - www.vlci.info

Texty - Vlci jsou tu doma

ŽánrPovídka
Autorkurt
Zveřejněno22.7.07 11:52

...je to už 3. měsíc od okamžiku, kdy vlčí doupě ožilo kňučící drobotinou a ke smečce tak přibyl počet hladových krků, které je třeba nasytit. S tímto úkolem rodičovskému páru pomáhají roční výrostci. Už to nejsou vlčata, ale do dospělosti jim zbývá naběhat ještě spoustů kilometrů a nasbírat bezpočet zkušeností. Za těch 10 týdnů došlo k několika zněnám. Ani několik prudkých dešťů nedokázalo zabránit vyschnutí pramene u doupěte, a tak se celá smečka musela přesunout níže do údolí, kde horská bystřina sbírající vodu z vícero pramínku má ještě dostatečnou sílu. Vlčata už jsou natolik velká, že nebylo třeba je přenášet v pevném, ale šetrném stisku rodičovských čelistí. I tak to pro malé zvědavce bylo vyčerpávající, zato však vzrušující dobrodružství. Prvně vykročili z hustého porostu, který obklopoval doupě a ocitli se na neznámé půdě se spoustou nových pachů, zvuků a chutí. Bezstarostná hravost vlčat napjatými liniemi dospělých, kteří neustále větřili a vyhlíželi případné nebezpečí. Cesta k novému stanovišti vedla přes rušnou silnici, které se nedalo vyhnout.
Před silnici se vlčice prudce zastavila tak nečekaně, že jedno rozskotačené vlče se neubrzdilo a přistálo jak široké tak dlouhé mámě přímo na hřbetě. Ostatní se v zástupu tiše zastavili a vyčkávali, co bude dál. Vlčice s přechodem silnice váhala. Ač byla na pach spojené s asfaltovou silnicí zvyklá, přecházet tudy za denního světla, a navíc s mláďaty, to jí bylo proti srsti.
Nic naplat, nemají na výběr, jinudy cesta k vybranému cíli nevede. Kupředu. Plíživým krokem vybídla i ostatní, aby ji následovali. Vlčice elegantně zcupitala prudký sráz k silnici, vlčata ji odvážně následovali. Po svém-v kotrmelcích. To už byla vlčice uprostřed silnice a starostlivě se ohlédla. Vlčata se s funěním otřepali od listí a hlíny a upalovali za mámou. Ta jim chtěla pro povzbuzení všem olíznout čumáčky. Naráz se ze zatáčky vyřítil autobus! Všichni s úlekem vyskočili z horkého asfaltu a přikrčili se ve vysoké trávě při silnici. Autobus profičel okolo a jak rychle se ojevil, tak i zmizel...

Komentáře k textu

Re: Vlci jsou tu doma

Napsal Wolfik e-mail 26.10.07 13:08

To je hezký!

Nový komentář