Vlčí svět - www.vlci.info

Texty - Vlci jsou tu doma

ŽánrPovídka
Autorkurt
Zveřejněno24.6.07 00:16

o čem si úhelníčci švitoří

Ahoj přátelé lesa.
Možná nerozumíte, proč Vás oslovuji "přátelé lesa" tady na webu o vlcích.Odpovědˇje prostá. Když ste přišli na tento web, jistě máte vztah k vlkům. To je jasné. Mnozí z Vás je mají rádi a někteří by je chtěli třeba i chránit. A protiže vlk žije převážně v lesích, je součástí složité sítě vztahů, která navzájem spojuje veškeré organismy žijící v lesích, dovoluji si Vás považovat za přátele takového lesa, v němž má svou nezastupitelnou roli i vlk.
Pokud už o vlcích něco víte, nepřekvapí Vás, že se s nimi všímavý pozorovatel (ovšem s nutnou dávkou štěstí) může setkat i u nás, tedy v České republice, zejména úplně na východě v Beskydech.
Věřte, nevěřte, právě tady se v máji, měsíci lásky, narodila 4 čilá vlčátka. Otec, statný vlk, a matka, zkušená vlčice, si vyhlédli místo pro svou noru v závěru dlouhé, klidné doliny, kde nevede žádná turistická značka, ba ani dřevorubci sem již dlouhé roky nezavítali, a tak i stará lesní cesta více a více zarůstá břízou a keři.
Je právě po bouřce provázené průtrží mračen a vlčí rodinka poklidně polehává v blízkosti doupěte. Jen starostlivá máma je ukrytá spolu s mláďaty v suchém pelechu. Ukazuje se, že místo pro doupě bylo vybráno správně. Valící se masy vody se noře vyhly zdánlivě zázrakem, ale máma vlčice o tom ví své...

Komentáře k textu

Re: Vlci jsou tu doma

Napsal Wolfik e-mail 31.12.07 13:56

hm, a to je podle pravdy?? :D

Nový komentář