Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlk priateľom človeka

Re: Vlk priateľom človeka

Napsal Wolf Hanfri e-mail 13.2.12 20:50

Unas take niečo nehrozi na slovensku abi človek sa stretol z vlkom ani načencov tu taki počet nema ako v čechách ak to takto pojde dalej čoskoro bude vlk na slovensku minulost iba v zoo bude možne ho ešte vidieť to mala pekny azžitok s toho výletu ako to opisuje.

Re: Vlk priateľom človeka

Napsal Wolf Hanfri e-mail 13.2.12 19:09

Výlet na Jižní Moravu - Vranov Tak jako každý rok jsme si vyjeli s celou rodinou na týdenní dovolenou, tentokrát do Vranova nad Dyjí. Už dlouho jsem toužila si projít tento skvostný národní park Podyjí. Vzhledem k dost chladnému a deštivému počasí jsme nenavštívili vše, co bychom rádi, ale hrady a zámky, kterých je zde požehnaně jsme zdolávali s nadšením. Pár foteček z výletu připojuji.
Ron si to ovšem naprosto užíval, běhal, plaval, chytal ryby a hledal houby a také plašil turisty, to když se vybahnil v místním rašeliništi (bažině) a radostně hupsnul před rakouskou turistku baštící svačinku. Ta s hrůzou v očích a zvoláním wolf se otočila a prchala zpět do Rakous. To Rona velice rozesmutnilo a tak ji chtěl utěšit a alespoň ji oblíznout, čemuž jsem už zabránila. Nakonec jej paní velice obdivovala a Ron dostal také kousek svačinky.

Re: Vlk priateľom človeka

Napsal Haimi e-mail (web) 8.2.12 13:52

To je zajímavé. Ten druhý příběh mě hodně zaujal. No já jsem blázen, ale chtěla bych žít takhle s vlky. Je mi líto zastřelených vlků, i těch dívek, které vytrhly z jejich dosavadního života. Tohle lidské smýšlení nepochopím. I když, kdyby je nechaly v přírodě, tak by byly jen živoucím objektem pro vědecké výzkumy.

Re: Vlk priateľom človeka

Napsal Wolf Hanfri e-mail 5.2.12 20:36

Amala a Kamala
Nebol to jediný prípad, keď sa vlky postarali o ľudské mláďa.
Na jar v roku 1920 sa pri dedinke Midnapore v indickom Bengale začali objavovať prízraky. Kňaz Joseph Singh sa rozhodol záhadu vyriešiť. Vyškriabal sa na strom, z ktorého mohol pozorovať celé okolie. Nečakal, že uvidí čosi mimoriadne, chcel len svojím „pátraním" presvedčiť dedinčanov, že sa vlastne nič nedeje. Po niekoľkohodinovej postriežke zbadal vychádzať z blízkej nory niekoľko vlkov. Spolu s nimi z nory vyšlo aj niekoľko mláďat a - „prízraky". Až po chvíli zistil, že sú to dve dievčatká pohybujúce sa po štyroch. Vlky zastrelili a dievčatká dali do sirotinca, kde im anglikánsky pastor dal mená Amala a Kamala. Prvá prežila v „zajatí" sotva niekoľko dní, staršia, osemročná, deväť rokov. Po celý čas jedla surové mäso a pila z misky ako zviera.
Život s vlkmi a špecifická strava spôsobili, že Kamala mala preďľžené ruky prispôsobené na chôdzu po štyroch a zvýraznenú dolnú čeľusť, čo jej uľahčilo hrýzť kosti. Od ostatných detí sa odlišovala aj dokonalým čuchom a zrakom zostreným najmä v tme. Nedokázala hovoriť, ale zato zavýjala presne ako vlky. Bola taká zaostalá, že ani dlhoročná terapia nepriniesla prakticky nijaké zlepšenie. Kamala sa naučila iba chodiť vzpriamene, jesť varené jedlo a používať sotva tristo slov. Nikdy sa nenaučila smiať.

Re: Vlk priateľom človeka

Napsal Haimi e-mail (web) 4.2.12 19:40

To je nádherné. Sice to nezní moc věrohodně, ale teoreticky to možné je. Ať je to ale pravda, či nikoliv, jsem ráda, že Američani umí o vlcích smýšlet i lépe, než jako o lidožroutech.

Vlk priateľom človeka

Napsal volf hanfri e-mail 4.2.12 15:36

Čitali ste už niekto članok na internete:Vlk priateľom človeka
V roku 1994 sa neďaleko Telkeetu na Aljaške 24-ročná Mary v pokročilom štádiu tehotenstva vracala sama autom domov. Vonku zúrila snehová búrka. Zrazu auto dostalo šmyk a pristálo v priekope. Našťastie, Mary sa nič nestalo. Vedela, že od domu ju delí len pár míľ, preto sa rozhodla pokračovať pešo. Prešla míle, keď pocítila pôrodné bolesti. Stačila ešte vojsť do zátišia blízkych kríkov a stratila vedomie.
„Po nejakom čase som sa prebrala a vtedy som zistila, že okolo mňa sedia sivé vlky. Zo svojich tiel vytvorili teplom dýchajúcu prikrývku, aby ochránili moje zimou sa trasúce telo. Po polhodine sa narodilo dieťa. Vlci boli mojimi ošetrovateľmi. Prehrýzli pupočnú šnúru, dieťa dočista vylízali, a potom mi ho jemne pyskami prisunuli k prsiam, aby som ho mohla nakŕmiť. Správali sa ku mne ako k členke vlčej svorky. Chránili ma, kým neprišla pomoc. Keby neboli pri mne, prišla by som o dieťa a aj ja by som určite zamrzla," končí svoj príbeh Mary Cranicková. Príbeh, ktorý zverejnila vo Weekly World Neuts

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány