Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - vlci

Re:vlci

Napsal Vlčica 4.1.05 11:19

WAW!Tak to si mozme podať ruky.Totižto aj ja!

Re:vlci

Napsal No přece Já 3.1.05 19:27

ČSV = československý vlčák.

Re:vlci

Napsal Vlčica 3.1.05 09:15

čo budeš vlastniť Alpha?Aj ja ti držím palce ale neviem načoNie je to povera.Brat toho dievčaťa ešte žije a moj otec ho aj pozná...Tak neviem...

Re:vlci

Napsal No přece Já 18.12.04 21:09

Já určitě držím.

Re:vlci

Napsal Alpha 18.12.04 20:52

Ja ČSV ešte len budem vlastniť, držte mi palce, aby to bolo čo najskôr.

Re:vlci

Napsal No přece Já 18.12.04 19:25

OK.Vše vysvětleno.Já dva ČSV vlastním(nebo oni mne?)tak že jsem zvyklá reagovat někdy trochu zhurta,když je o nich řeč.Reakce některých lidí,kteří toto plemeno vůbec neznají,jsou totiž někdy dost agresivní.

Re:vlci

Napsal Lucka e-mail 18.12.04 19:13

ha, akosi som priamo neodpovedala, takže:
Nie, určite moje varovanie proti vlčím krížencom nebolo myslené na ČsV. sú to v pohode pesani - nepoznám žiadneho osobne, ale pár som ich hladkala na výstave - rozhodne nič krvilačné, skôr naopak páčilo sa mi, keď tam bola svorka od jedného majiteľa, ako sa k sebe túlili a otierali sa o seba - tých keby chcel niekto od seba oddeliť, tak by sa mu to určite nepodarilo

Re:vlci

Napsal Lucka e-mail 18.12.04 19:06

pre No přece já: Ja som zase myslela tými krížencami také origiš vzniknuté v prírode, kde je málo vlkov s ostrovčekovitým výskytom (v minulosti keď boli vlci prenasledovaní sa takéto spojenia kľudne mohli stávať) a kde jeden rodič vlk a druhý pes. ČsV už za kríženca vlka a psa v tom pravom zmysle slova "kríženec" nepokladám. Je to už plemeno, relatívne dosť ustálené a nehrozí, že by zdrhalo a vraždilo ľudí - tiež si myslím, že je to viac pes. Proste to nebezpečné je potomok psa a vlka (a je jedno kde vznikne či v zajatí či vo voľnej prírode) a potom vo voľnej prírode bez človeka a jeho vplyvu je to fakt nebezpečné zviera.

Ja viem, že ono to niekedy môže vyznieť ináč, ale však sa to vysvetlí

Re:vlci

Napsal Alpha 18.12.04 08:12

Ja som myslela tými krížencami ktoré sú ovládaťelné presne plemená, ako napríklad ČV, ktoré aj keď majú v sebe vlčiu krv, sú dlhodobejšie šľachtené a preto nie sú nebezpečné.

Re:vlci

Napsal No přece Já 17.12.04 20:50

Tady se musím zapojit do vaší diskuze.Křížit vlka a psa není vůbec jednoduchá věc.Vlk samec odchovaný v zajetí fenu ve většině případů napadá,protože jeho psychika je velice "zdeformovaná".Vlčice zase psa samce ve většině případů odmítá,protože není fyzicky ani psychicky hoden splodit s ní potomstvo.Vlčice psa většinou testuje tak dlouho (hodiny a hodiny)až to psa přestane bavit.Tak že v našich(českých)podmínkách je to téměř nemožné.Říkám téměř,protože vyjímky existují.U nás jsou v současné době 3 kříženci vlk x pes(neboli F1),žijí ale každý u jiného pána - tak se nemusíte bát,že vytvoří smečku a někde v lese vás sežerou..
Lucko,doufám,že to tvoje varování proti vlčím křížencům nebylo myšleno na československé vlčáky?
Ti dnešní mají okolo 30% vlčí krve a jsou to více psi i když s vlčím srdcem a proto je miluju.

Re:vlci

Napsal Lucka e-mail 17.12.04 19:06

Vlčica, kedy to roztrhanie detí podľa babky malo byť? (či to nie je nejaká povera alebo čosi také z predminulého storočia a traduje sa to ústnym podaním)

Re:vlci

Napsal Lucka e-mail 17.12.04 19:03

Nie, je to absolútne zle!!! vážne, kríženec vlka a psa je to najhoršie čo existuje - duša šelmy a nezávislosť, ale pritom nebojácnosť voči ľuďom. Extrémne nebezpečné zviera, navyše veľmi inteligentné.

Re:vlci

Napsal Alpha 17.12.04 19:00

Existujú plemená, ktoré v sebe majú časť vlčej krvi a sú ovládateľné. Ale keď nejaký zbohatlík zatúži po vlkovi, no na úplného vlka si netrúfne a skríži vlka so psom (aj keď vlk bol chovaný v zajatí dajme tomu) a je ešte k tomu neskúsený chovateľ, po čase zistí, že zviera nezvláda. Niekto to rieši vypustením zvieraťa na slobodu, čo môže mať veľmi zlé následky, pretože zviera je divé, ale stratilo prirodzený strach s človeka.

Re:vlci

Napsal Vlčica 17.12.04 13:41

Aha.Je dobré ked sa pes skríži s vlkom?

Re:vlci

Napsal Alpha 16.12.04 15:26

Neexistuje doložený prípad napadnutia ľudí vlkmi. O tomto prípade som nepočula, ale skôr by som sa priklonila k názoru, že to boli kríženci vlka a psa a preto sa nebáli ľudí.

Re:vlci

Napsal Vlčica e-mail 16.12.04 13:56

Moja babka mi tvrdí,že vlci su krvilačný zabijaci a že jedna svorka roztrhala dve deti v Haligovciach v SR.Može to byť pravda?

Re:vlci

Napsal Black Wolf e-mail 20.6.04 18:59

Velikost závisí jednak na množství kořisti v oblasti, jednak na zeměpisné šířce. Obecně jsou nejvetší vlci žijící v tundře na severu Aljašky a Kanady - poddruhy Canis Lupus Tundrarum, C. L. Mackenzii a C. L. Hudsonicus.

vlci

Napsal Ld7 e-mail 20.6.04 13:02

Jáký vlk je největší?

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány