Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 29.9.07 21:50

To teda... =)
Jsem rád, že se konečně někdo ozval! Díky...!
S vyvracováním negativních názorů na vlky spolužákům už jsem rezignoval - mluvit o vlcích se dá jen s tím, kdo mně hodná alespoň chvilku poslouchat... a těch sakra je málo! Ostatní mně po pár větách považují za fanatika, kterej musí za každou cenu chránit vlčí práva... A nebo je to moc nezajímá..

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal kurt 28.9.07 13:52

Naprosto s tebou souhlasím. Z těch přihlouplých pohledů spolužáků si nic nedělej a snaž se jim vyvracet jejich mýty, protože názory veřejnosti jsou pro budoucnost vlků velmi důležité...
PS: Vím, jaké to je, když není zpětná vazba na vlastní příspěvek ...

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 18.9.07 20:32

Hej hola, napište někdo alespoň něco, ať vidím, že jsem se s tím nepsal zbytečně!! =)

Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 5.9.07 20:32

Vštípená představa vlka jako krvelačné šelmy je opravdu nadobro zakořeněna v lidských myslích a nemůže za to jen pohádka o Karkulce a podobných.
Zrovna dnes (5. září 2007) jsem narazil na naprosto jasný důkaz - ve škole o dějepise (který máme ve francouzštině) právě probíráme středověk ve Francii. Dostali jsme se ke kapitole Le temps des crises - Čas krizí (samotný název už něco napovídá)... Učili jsme se o návratu hladomoru, neustálých válkách a morové epidemii (jsme v době, kdy na mor zemřela třetina obyvatle Evropy - 40 miliónů obyvatel!). V prvním článku, který nese názec Journal d'un Parisien (Deník Pařížana) se píše o událostech v XV století, konkrétně léta 1420 - 1440. Popisují období zimy, hladomor a výčet mrtvých, kteří zemřeli hlady a zimou... Poslední odstavec (jako třešnička na dortu katastrof) hlásá toto (pokusím se o volný překlad z francouzštiny):
"Zima 1439-1440 : Do Paříže vnikli vlci. 16. prosince 1439 unesli (uchvátili) a sežrali (roztrhali) čtyři hospodyně a dalších sedmnáct zranili."
Nevím jak vám, ale mně se to zdá naprosto směšné. Jak se to přečetlo, špitl jsem cosi o tom, že to se dalo čekat a že je to klasický příklad lidské blbosti a lhaní... Můj spolužák sedící vedle mně se na mně otočil s výrazem, kterým se lidé dívají na mentálně postižené a začal mi (i když z jeho pohledu pochopitelně právem) vysvětlovat, že nevidí důvod, proč by si vlci nemohli přijí do města a trochu se nažrat, když mají hlad. Neřekl jsem na to nic, vím, že by mi stejně nevěřil a považoval za fanatika, co bude vlky hájit za každou cenu. Mně se ale tímto naprosto potvrdila ona moudrá slova pana a paní Dutcherových (kniha Vlci u dveří - předpokládám, že většina přítomných zná) z úvodu:
"... Nástup zemědělství změnil vztah člověka k přírodě a vlk si velmi záhy získal pověst zabijáka ovcí a dobytka. Vlci vzhledem ke své inteligenci a oportunismu skutečně představovali pro chovatele domácích zvířat hrozbu. V průběhu raně křesťanského období těžili také z častých válek a morů (vidíte, jak se pan a paní Dutcherovi trefili? - pozn.: Opisuji to z otevřené knížky a doslova! Je to na str. 22). Vlčí smečky podnikaly podnikaly čas od času nájezdy na bitevní pole či mělké hroby obětí morových ran a živily se lidskými těly. Pohled na rozdivočelou vlčí smečku bojující jako horda barbarů o rozkládající se tělesné ostatky pomohl k utvrzení názoru, že vlk je nástrojem ďábla."
Musím říct, že toto tedy vystihli přesně.
A teď konečně můj názor - podle mně je naprostý nesmysl, aby tak plaché zvíře, jakým je vlk, se přiblížilo k městu (!), navíc k velkoměstu typu Paříž, která i ve své době musela být metropolí, vnikli do města (!!) a navíc v ulicích města unesli (!), roztrhali a sežrali nějaké lidi! Hovadina! Alespoň podle mne... Myslím že jde o klasický případ záměny vlků a zdivočelých toulavých psů, kterých ve městech bývá velmi hodně. No uznejte sami... Nezdá se vám to divné? A proto - Nevěřte hned všemu, co je psáno v učebnicích aneb I kronikáři si vymýšlejí.

<< 1 2

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány