Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Honza e-mail 6.11.11 20:17

Asi tak před 12 lety, jsem četl docela zajímavou knížku o vlčích legendách. Kniha popisuje pod názvem Král vlků, právě tu událost. Příběh popisu krále vlků, který s ostatními vlky, obléhali Paříž za velkého hladomoru. V důsledku klesnutí hladiny Seiny, pronikli vlci mezerou v bráně, vzniklou díky těmto okolnostem. Vlci pronikly až na náměstí, kde zahynul král vlků.
Nejsem odborník, ale myslím si, že se to mohlo stát. Název knížky a autora si bohužel nepamatuji.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Zdenda e-mail 22.9.10 16:07

pokud do paříže, tak to bych se taky svez. je tam krásně. Vlků tam si ce moc nepotkáte, možná po cestě tam nebo zpět cs.wikipedia.org/wik... i když hráli určitou roli v dějinách francie. jak tomu napovídá článek. tak vlci jsou asi všude. Ještě se chcic zeptat kam přesně se chytáš v paříži? www.casamundo.cz/fra... já jsem se díval po nejrůznějších možnostech co vidět, kde spát a moc mě toho nenapadlo www.czech-press.cz/i... možná jen tady je něco více

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Mirek e-mail 21.9.10 16:56

Já jsem taky nebyl. zkoušel jsem se dívat an váš odkaz cs.wikipedia.org/wik... a asi se jako kolega přede mnou pojedu podívat do Prříže.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Max e-mail 20.9.10 20:25

Já nebyl, ale až pojedu kolem určitě se zastavím v místním Les Loups du Gévaudan.
Byl jsem ale už za vlky v Abruzách. Bylo tam krásně.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal vláďa e-mail 20.9.10 16:03

útok na paříž!!! já zaútočím na příž příští týden. Cyhstám se do francie na pár dní :) tak napíšu jak sjsem se měl. Byli jste tam už?

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal WolfLake e-mail (web) 19.9.10 17:15

Zdá se, že si dotyčný nějak spojil dohromady "Paríž" z názvu tohoto tématu a "paříš" z názvu toho tématu, na který odkazuje... O_o Ale tedy taky mi nad tím zůstává rozum stát, co přesně tím chtěl básník říct...

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal ShadowWolf 19.9.10 13:09

Nvm. asi něakej cvok XD.
Navíc Mafia mi nepříjde jako zrovna perfect hra - osobně dávám přednost S.T.A.L.K.E.Ru

Re: aasd

Napsal AsciiWolf e-mail 19.9.10 09:49

Ehm, co má Mafia 2 společného s vlky, respektive tímto threadem?

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal aasd e-mail 17.9.10 15:49

e46.bmwklub.cz/viewt...

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Shin e-mail (web) 9.4.08 07:04

Tj, lidi vůbec závidí každému tvoru cokoli, co nemá sám, nebo si to nemůže nějak nahradit třeba technikou. Vše, čeho se bojí, nebo co se jim hnusí, se snaží zničit nebo vyhubit, jen proto, že jim samotným to není k užitku. Spousta lidí už dávno ztratila úctu k přírodě aot je dost smutné. Přírody je potřeba si vážit, protože nám dává hodně z toho, co potřebujeme k životu.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal luky e-mail 8.4.08 22:31

No já si myslím, že špatná pověst vlka pramení z jednoho faktu. Vlk byl jediným vážným potravním konkurentem člověka. Co ulovil vlk, neulovil člověk. A to byl průšvih. Člověk měl hlad, vlk byl tím pádem zlý. Vlk totiž platí za nejůspěšnějšího suchozemského predátora planety Země hned po člověku. Jak se zdá, člověk mu to pořád nemůže odpustit.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Shin e-mail (web) 2.4.08 14:20

Tak tonetuším, jsem to našla náhodou na netu, když jsem hledala nadpřirozené bytosti anarazila jsem právě na text o této vlčici. Prý má i soupeře, svůj pravý opak. A když na někoho příjde depka, tak o něj údajně bojují a když vlčice prohraje, tak zemře. ale nejspíš se pak znovu zrodí s dalším bojem o další depku. A když vyhraje, tak si ji vlastně ani osoba, kterou tak zachránila nepamatuje. Leda by vni věřila. Na netu je toho hodně, ale povětšinou setam jen opakuje tentýž článek. Ale z jakých bájí je, to opravdu nevím.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal kurt 2.4.08 09:57

Ahoj, ta vlčice, co pomáhá v depresích, je z řeckých bájí?

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Shin e-mail (web) 22.3.08 17:10

Mno, najdou se ale třebas i mýty po pověsti, kde mají vlci kladnou roli. Třeba vlčice, co vychovala Romula a Rema, kteří pak založili Řím. Nebo bájná bílá vlčice Nopalt, která údajně chrání lidi, když jsou v depresích a mají sklon k sebevraždě. POmáhá jim k znovupoznání štěstí a radosti, ale prý si ji nikdo nepamatuje, jenten, kdo v ni věří. A myslím, že by se našli i další příběhy, kde mají vlci kladnou roli. Akorát to chce trochu ledat.;-)

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 21.1.08 21:45

Dyť jo...

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Faira e-mail 18.1.08 17:54

Nazgrel:Ach jo! Přesně tak. Když to schrnu tak vlk nemá moc dobrou pověst a už vůbec ve strědověku ji neměl. V té době člověk moc inteligentní nebyl a všechno špatné si vermomoci musel nějak vysvětlit. Například procesy s čarodějnicemi:Někomu chcípla kráva a kdo zato může, sousedka, a proč? Protože je rezavá a má bradavici na nose. No a šup s ní na hranice. Stejné tomu bylo i pro vlky. Na město přišel mor. Lidé umíraj tak se to na někoho svíst musí přece. Vlk je přece dobrým terčem. Nebo ne?
Že by vlci přišli do myslím si že v té době už docela velkého města Paříž a sežrali tam někoho. Tak tomu moc nevěřím. Možná jen na to vyhrabávání mrtvol z ňákého OPUŠTĚNÉHO hřbitova říkám opuštěného tak tomu by se dalo věřit.

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 3.12.07 22:42

No právě, taky si myslím... vpád vlků do města a následný masakr jeho obyvatel??! Nic ve zlém, Štěně, ale to je prostě přitažený za vlasy...! Vzhledem k tvým argumentům - sorráč, ale fakt si nemyslím, že by Paříž v XV století byla velká jako dnešní větší vesnice =)
A důrazně s právě tím názorem, že "když se kolem potuloval někdo živý, byl jistě snazší obětí než hromada těl pod silnou vrstvou hlíny." To si právě nemyslím... Vždyť i tehdá byli vlci velice plaší...
Ano, máš pravdu, že hlad je silný, ale proč lézt do největší metropole široko daleko, když je okolo hromada vesniček, he? No na to je snadná odpověď - hezky se to čte a každej tehdejší člověk byl ochotnej tomu uvěřit a až skončil mor, vyrazilo se na vlky a huráá, alespoň máme vhodnou oběť pro svedení vzteku a smutku z morové rány. A navíc je za to v kostele ještě pochválili - to jste ale hodní hoši, že zabíjíte vlky, jsou to přece nástroje ďábla, n'est ce pas? Ne, prostě ne, mně tyhle středověký názory na živou přírodu, kterou uměli jen vykořisťovat prostě štvou! Vždyť ve středověku během století vymizeli asi dvě třetiny evropských lesů!! A největší zábavou šlechty bylo co? No co? No smaozřejmě - LOV! Kupodivu, když se zrovna nekillovali mezi sebou, tak alespoň devastovali přírodu. (a to mám středověk svým způspbem velice rád - miluju fantasy a gotický šerm, LARP, historii, středověkou hudbu, kulturu, zbraně, kostýmy, hrady, tehdejší technickou úroveň, báje a pověsti, historické osobnosti ... a teď, když se tak zamyslím ... , tak mám velice rád vlastně úplně všechno, co se středověkem nějak souvisí, ale právě s vyjímkou toho, proč se středověku říká "Temný" středověk - že se svým způsobem úroveň lidského myšlení koncem starověku a začátkem středověku zastavila na jednom místě a začala se hnout zase až koncem středověku - jako by celý středověk byli lidé strašně bržděni. Tím myslím to, že názory prostých lidí byli neuvěřitelně ovlivňováný vůlí křesťanských duchovních vůdců, kteří jim nakukali přehršel nesmyslů, polopravd a hlavně: bububu, nebudeš se modlit a platit odpustky, půjdeš do pekla!! A také mimo jiné, že vlci jsou nástrojem ďábla a nejsvatější je všechny vlky pobít. Ach jo...

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Wolfik e-mail 3.12.07 17:28

No já tedy nevím, ale slyšela jsem, že opravdu vlci vyhrabávali hroby... A každopádně sežrali nějaké lidi. Ale nevěřím, že by opravdu smečka vlků vrazila do Paříže a pozabíjela a poranila pár lidí! I v jedné knize (amyslím, že fakt zdařilé!) bylo napsáno černé na bílém, že vlk nenapadne a nesežere člověka a že všechno v těch bývalých novinách apod. byly výmysli. Napadne-li opravdu, jistě je nemocný a nebo už mu nic jiného nezbývá - jako např. u nějakých těch zabiječů zvířat, kteří zahrnou vlka do úzkých! A k tomuto se přikláním mnohem více, než k té Paříži!

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Štěně e-mail 2.10.07 23:28

Tak o této události jsem také z několika různých zdrojů slyšela a nevidím důvod, proč by ji kdokoliv měl považovat za čistou lež. Přestože Paříž byla již v té době na své poměry velkoměsto, nedá se to vůbec srovnávat s dnešními velkoměsty. Uvědomte si, že i dnes se občas stane, že vlci zavítají do blízkosti vesnice (i když to není zas tak běžné, protože jsou kolem silnice s auty, lidi mají psy, svítí se jim v zamčených domech apod.). A tehdejší velkoměsto Paříž byla zhruba stejně velká, jako kdejaká dnešní větší vesnice (ale nikoliv město). A hlad je silný. Když je smečka opravdu hladová, dokáže překonat strach a jít blíž k lidem (nemluvě o tom, že tehdy jistě tak plaší nebyli, protože lidí nebylo tolik, neměli takové zbraně, nedělali tolik hluku ani puchu). A když už nebyl dobytek, který by mohli lovit, vrhali se na hroby. Když se kolem potuloval někdo živý, byl jistě snazší obětí než hromada těl pod silnou vrstvou hlíny.
Mnohé tvrzení je přehnané, mnoho z těchto útoků opravdu mohla být záměna s toulavými psy. Ale rozhodně bych vlkům neupírala jejich podíl.
Nakonec - vždyť na celé události není nic negativního, nic, co by vlky hanilo (ano, tehdy to těm lidem pochopitelně vadilo a připisovali všechny šelmy ďáblu). Dělali to, co dělají vždycky - zabíjeli slabé a nemocné jedince, čímž dávali šanci přežít silnějším a zabraňovali šíření nákazy.
Stejně jako zaútočí na nemocné stádo jelenů, proč nemohli zaútočit na nemocné stádo lidí?

Re: Vlčí útok na Paříž v roce 1439!

Napsal Nazgrel e-mail 29.9.07 22:00

Mimochodem když jsme u toho - slyšel (nebo četl) někdo něco podobného?
Předpokládám, že se určitě něco takového najde... Vlci nemají nikde (ani v literatuře moc dobrou pověst)...

1 2 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány