Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlci u dveří

Re: Vlci u dveří

Napsal Valla e-mail 29.12.14 17:51

Dobrý den,
píšu seminární práci o vlcích a chtěla bych se zeptat jestli neznáte někoho kdo se na ně specializuje.Ráda bych někoho poprosila o pomoc a radu, hodně by se mi hodila.
Předem děkuju za odpovědi. Odpovědi prosím zasílejte na můj email.

Re: Vlci u dveří

Napsal Soraya 16.12.14 02:55

Chybka při kopírování se vloudila..

www.titulky.com/Wolv...

Re: Vlci u dveří

Napsal Soraya 16.12.14 02:54

Film: uloz.to/xRwtqKw/anim...

Pasující titulky: uloz.to/xRwtqKw/anim...

Re: Vlci u dveří

Napsal Panapa e-mail 21.10.14 21:59

Chtěla jsem se synem si pustit Vlky u dveří, našla jsem ale jen v angličtině, Nevíte, jestli je možné někde shlédnout i s titulkama? Předem děkuji za odpověď.

Re: Vlci u dveří

Napsal Natule e-mail 25.9.13 16:22

ahojky napsal byste mi někdo prosím na email kde se dají sehnat sehnat filmi vlci u dveří,vlk:návrat legendy a další filmi tohoto tipu? díy moc ;)

Re: Vlci u dveří

Napsal Wolf loner e-mail (web) 7.6.12 13:07

Podle výzkumu je valná většina beskydské veřejnosti bud v pozici "nevím" nebo lehce v pozici "obávám se". Tato skupina "váhavých" je (ve srovnání se nepočetnou skupinou, která zastává jednoznačně negativní názor) poměrně velká a má cenu o ni "bojovat". Ale to by asi bylo na delší diskusi nad rámec tématu "Vlci u dveří".
-------------------
Na zlepšení nálady pár desítek minut "šedých chlupatých ocasů"...
www.youtube.com/watc...

Re: Vlci u dveří

Napsal huskoun 7.6.12 11:37

Také je zde otázka zda tito odpůrci chtějí něco slyšet o vlcích,myslim že jejich zaujatost je silně zakořeněná,takže jakékoliv pořady nabo přednášky(nedávno v ČR byla Tanja Askani)je nikterak nepřesvědčí..

Re: Vlci u dveří

Napsal Wolf loner e-mail (web) 7.6.12 06:50

Je jasné, že jediným filmem se den ze dne nic nezmění. Nicméně, pokud jsem četl fundovaný rozbor a výzkum veřejného mínění od Leony Machalové pro Přírodovědeckou fakultu Olomoucké univerzity, jednoznačně z ní vyplývá, že tím nejhlavnějším problémem, bránící rozšíření vlků po ČR (respektive migrigrace z hraničního území Beskyd hlouběji do vnitozemí) je postoj veřejnosti - vzniklý primárně z nedostatku hodnověrných informací (a já výzkum Jima a Jamie Dutcherových za hodnověrně podané informace považuji). Změna veřejného mínění je samozřejmě běh na hodně dlouho trať a nemyslím, že by se kdokoliv z nás, během svého života dočkal jeho náhlého obratu o stoosumdesát stupňů, půjde-li to, bude to pomalu a bude to hodně skřípat, ale určitě to má cenu se o to pokusit.

Současně si uvědomme, že právě ve východní část naší republiky je televize nejdominantnějším sdělovacím prostředkem než kdekoli jinde. Ve srovnání se Střední Moravou nebo Čechami je tam mnohem méně lidí kteří mají přístup k internetu (i snahu si ho vůbec pořizovat). Tito lidé jsou snadno manipulovatelní. Klidně mohu napsat na webu deset článků o tom, že vlk může ohrozit pouze nezabezpečené domácí zvířectvo, navíc ve vyjímečných případech, že stát chovateli škody uhradí, ale nikdo z lidí, kteří by si to měli číst se k tomu nedostane a nepřečte si to. A když mezi tím televize odvysílá ve zprávách půlminutovou relaci, kterak "rozběsnění beskydští vlkodlaci rozsápali nebohou ovečku" a její zbytky vystaví na obrazovce, v tu ránu se, obrazně řečeno, zvedají v hospodě chlapi od piva a je slyšet natahování závěrů pušek. Rázem je několikaleté úsilí vlčích popularizátorů v háji a začíná se úplně píky. Nic na tom nezmění, když pak druhý den začne v médiích prosakovat zpráva, že to vlastně nebyli vlci, ale parta toulavých psů, co si lovem krátila nudu. Ta první informace v podvědomí je už zapsaná - byli to vlci a basta! Prostě fáma je fáma a televize je u nás na fámy mistr. Proto by to měla být opět televize, kdo bude i nositelem objektivních informací. Souhlasím, že televize o našich milých chlupáčích něco pustí a že je v nemilosti nemá, ale klidně toho může pustit víc, včetně Vlků u dveří...

Re: Vlci u dveří

Napsal huskoun e-mail 5.6.12 16:00

hmm nevim,nevim ale na ČT již dokumenty o vlcích vícekrát dávaly včetně Loba a večerníčku p.Chaloupka a žeby ti odpůrci vlky začali zbožnovat a šli spálit flinty?..asi těžko..jinak něco je na iČt a taky youtube..

Re: Vlci u dveří

Napsal Wolf loner e-mail (web) 1.6.12 11:13

Ono záleží na tom, zda to chcete jenom pro sebe nebo ne. Když to budete chtít doma tiše shlédnout se svou rodinou, možná vás to potěší a vaše "vlčí" srdíčko pookřeje. Bohužel nic víc.
Možná je to blbost, ale napadá mě, že by mohl existovat způsob, jak to udělat, aby se srdéčko potěšilo - tj. vlk nažral, ale z ušetřené kozy, co zůstala celá, měli určitý prospěch skuteční divocí vlci. Nebudu rozebírat, že největším nepřítelem vlků zde v ČR je člověk a spolu s tím špatný morální kredit, kterého mezi veřejností šelma požívá. Pokud se máme opět stát "krajinou s vlky", musí se to veřejné mínění změnit, to je prvořadý úkol, bez kterého je jakékoli jiné snažení odsouzeno k nezdaru.
A film Vlci u dveří by tomu mohl o malý kousíček pomoci. Jen je zapotřebí ho dostat mezi lidi. Ty, co vlky neodsuzují, ale ani nepreferují. Mezi tzv. mlčící skupinu. Ale ne nelegálním kopírováním, poctivě.
Na tomto diskusním fóru je jistý počet lidí. Není jich mnoho, ale úplně zanedbatelná skupina "vlkomilů" to také není. A každý může pomoci:
Zkuste každý jednotlivě, sám za sebe napsat do České televize e-mail či dopis, že byste měli o tento film zájem. Asi se to nepodaří hned. Autorská práva stojí peníze a ČT má jiné preference. Ale možná se časem i ČT "unaví" a vyjde nám vstříc.
Proběhne-li film v televizi, je to mnohem víc, než když si ho pustíte doma (z televize si jej nahrajete). Možná ho uvidí děti beskydských pytláků a ledas kdo jiný, možná zdánlivě bezvýznamný, přesto v celé věci vlivný svým působením na "domácí" veřejné mínění, protože právě v rodinách ten problém vězí. Jak už jsem uvedl jinde - sebelepší zákon kulku pytláka vlků nezastaví a vlčí hlídky všechny vlky neuhlídají. Čin pytláka mohou nejcitelněji odsoudit jeho vlastní uvědomělé děti či manželka.
Zkuste to, bude vás to stát nanejvýš deset minut vašeho času.

Re: Vlci u dveří

Napsal Jarda e-mail 2.5.12 19:37

Prosím o info.kde sehnat film Vlci u dveří a Vlk:návrat legendy.děkuju

Vlci u dveří

Napsal Adush e-mail 10.11.10 09:12

Ahojky milovníci vlků, prosím vás nevíte kde by se dal sehnat film Vlci u dveří a Vlk: návrat legendy? knížku vlci u dveří sem četla a moc se mi líbila a ráda bych viděla i film....nwte někdo kdy by se to dalo sehnat? prosím

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány