Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlci samotáři

Re: Vlci samotáři

Napsal Černá vlčice 6.1.14 21:43

Někteří lidé nazívají vlky krvavými nedvory kteří zabíjejí lidi ale tak to vůbec není. Vlci jsou plachá zvířata.

Re: Vlci samotáři

Napsal Sherly e-mail 6.1.14 20:33

Já se můžu přirovnat k vlkovi.Jsem i samotářka a honím srny,zajíce a jinou havět ;)Všichni říkaj že jsem vlkodlak.Miluju vlky a lišky.

Re: Vlci samotáři

Napsal Sabina 2.1.14 17:19

Podle mě je to opravdu moc zajímavá otáska. Vlci samotáři. Vlci mě moc zajímají jsou můj život. Vlka samotáře jen tak někdo nepotká. Vlk samotář je to co mě na vlkách nejvýc zajímá. Vlk samotář je ten co opouští smečku. Osamělý vlk je něco jako osamělý člověk. Sama vlka vlastním. Ale osamělý vlk nemusí být jen ten kdo opouští smečku. Může se stát že je třeba jen dvoučlená smečka a když příde člověk a jednoho vlka s tý dvoučlený smečky zastřelý a toho druhýho vlka ne tak ten druhý vlk zůstane třeba do smrti sám. To je můj názor.

Re: Vlci samotáři

Napsal Sabina 1.1.14 19:52

No musím říct že vlků samotářů moc opravdu není. Vlci jsou ve smečkách. Podle mě jeto takhle 1 Smečka 1 Rodina. Ale vlci samotáři jsou. Ale vědšinou jsou ve smečkách. Vlci samotáři mě hodně zajímají.

Re: Vlci samotáři

Napsal Lenka e-mail 8.12.10 13:51

Predstava vlka samotára ako vydedenca svorky a nebezpečného útočného zvieraťa, ktoré treba odstrelovať, sa do našich končín zrejme dostala z oblasti Sibíru, neskôr aj z Ameriky, kde sa na rozlahlých teritóriách formujú fakt mnohopočetné svorky s bohato rozvinutou vnútornou hierarchiou. Tam je vysoká pravdepodobnosť, že niektoré zviera začne za zvyškom rodiny zaostávať mentálne alebo fyzicky, prístup k potrave má stále horší, čoraz viac slabne, chradne, až je pre rodinu nakoniec väčšou záťažou než prínosom čo dostáva aj patrične na vedomie a stáva sa omega jedincom až vyhnancom. V takejto situácii, ak sa mu nedarí naloviť si dostatok potravy, aby sa udržal pri sile, je sám, bez rodiny, neustále hladný, možno oslabený chorobou, je vyššia pravdepodobnosť, že sa bude správať neobvykle a v zúfalstve sa priblíži k človeku a jeho stádam a skúsi zaútočiť.
Asi takto nejako vznikla predstava, že každý osamote sa pohybujúci vlk bude iste chorý, vyhladovaný a nebezpečný a treba ho strielať a táto zásada sa žial preniesla aj do našich oblastí a medzi našich polovníkov.
Lenže v podmienkach našich lesov s obmedzeným počtom veľkej koristi nikdy nevznikajú nejaké extra velké trvalé svorky. Normálny počet je 3-4, s mláďatami 5-6, takže pravdepodobnosť vzniku samotára z donútenia je tu dosť nízka a to čo polovníci vždy zastrelia ako potenciálne nebezpečného samotára je v skutočnosti len jednoducho samostatne sa pohybujúce zviera, ktoré obchádza a značkuje hranice svojej rodiny, vyhladáva korisť, koncom zimy zase hladá, kde má partnera alebo v lete otec loviaci pre matku vlčicu v nore. Alebo potom je ešte možnosť, že je to mladý migrant hladajúci nové vhodné miesto, kde by sa usadil.
Práve tieto samotársky sa vyskytujúce jedince, pokial sú na pohlad zdravé, by sa naopak mali maximálne chrániť a šanovať, aby si polovníci zabezpečili, že sa im vlky v oblasti nebudú "premnožovať".

Re: Vlci samotáři

Napsal Stopa 19.12.09 18:33

čaves nelovec,je asi nemožne popisat človeku,ako je možne dostat sa (ne)priamo k nim.bol a je to moj tvor ktoreho pozorujem v noci, cez den,v zime,mrazoch,neustale,ked je možnost.musiš mat vlčiu kondičku,a zachovat ten absolutny pokoj.neviem čo mam viac povedat!ja to mam v krvi, ako k nim.

Re: Vlci samotáři

Napsal nelovec 18.12.09 21:45

pozoroval si ho akym sposobom?

Re: Vlci samotáři

Napsal Stopa 17.12.09 17:43

Vlka ako takeho popisuje každy po svojom.Ma niekto z vás nejake podklady nato,aby popisal živo,ako sa stane vlk samotarom?Jedno je iste,vlk samotar pokial neni chory nezahynie určite.Vlk sa stava samotarom vtedy,ak pride o svorku, skupinu, respektive jeho členoch.Pozoroval som vlka par rokov,ktory stratil surodenca pri polovačke a ten za svojim bratom blaznil,ako pomäteny.Po určitom čase začal lovit samostatne.čo sa vlastne stalo?začal ignorovat ine skupiny aj,ked natrafil na inu vlčiu stopu.či funguje dalej ako samotar,neviem.jedno viem!pridat sa k inej svorke bude to tažke,lebo je tam alfa a omega a ti rozhoduju či ho prijmu do svojej skupiny.

Re: Vlci samotáři

Napsal nelovec 23.11.09 19:17

bol pripad, ze vlk sa stal samotarom jednoducho pre to, ze polovnici mu pri spolocnej polovacke / legalne, pretoze to bolo tesne pred ukoncenim sezony a na slovensku / zastrelili druzku. potencial novej svorky zniceny, vlk, pokial sa nepripojil k inej skupine, pravdepodobne zahynul.
silno pochybujem, ze svorka zacne odmietat svojho clena z dovodu, aky uvadzas, svorka bude menit hierarchiu, vyobcovania je podla mna malo pravdepodobne - Kipling mozno ziskal NC za literaturu, ale na jeho faktografiu, co sa tyka Akelu, Maughliho, Ser-chana alebo Rikkiho, sa velmi nespoliehaj

Re: Vlci samotáři

Napsal nelovec 23.11.09 19:09

myslis, ze Kniha dzungli je relevantnou etologickou priruckou?

Re: Vlci samotáři

Napsal Fau e-mail 23.11.09 18:34

Vlk se může stát samotářem např. proto, že ho smečka začíná odmítat..např. jako vůdce smečky, který zestárne. V Knize džunglí je popsáno, jak musel šedý vlk Akela bojovat o své vůdčí místo ve smečce..vůbec je to hezké čtení o vlcích a lidech.

Re: Vlci samotáři

Napsal nelovec 22.11.09 20:38

su samotari len docasne

Re: Vlci samotáři

Napsal VLK7 e-mail 12.7.09 22:51

Vlk neni samotar,je to spolocensky tvor,ked je za urcitych okolnosti vystvany zo svorky,trpi,pretoze sa nemoze podielat na spolocenskom zivote,ktory vlci vedu...samotar je vydedenec,nestastny....

Re: Vlci samotáři

Napsal Hanka 9.7.09 12:19

nebo je tu další možnost: nelegálně myslivci-pytláci

Re: Vlci samotáři

Napsal lenka smejka e-mail 8.7.09 18:19

Vlci sú samotári, aspoň podľa môjho skromného názoru,len určitú dobu,počas dospievania

Re: Vlci samotáři

Napsal Milan e-mail 26.4.09 11:22

Dle mého názoru se vlci samotáři vyskytují proto, že zbytek smečky byl vystřílen. Buď legálně myslivci, mimo náš stát, nebo nelegálně pytláky, což se děje i u nás.

Re: Vlci samotáři

Napsal luky e-mail 7.4.09 20:16

Vlk jako samotář možná může existovat dočasně, ale trvale asi těžko. Vyhnání ze smečky je pro vlka tím nejhorším trestem.

Re: Vlci samotáři

Napsal miso e-mail 7.4.09 03:31

ja som pocul ze vlci vsade vysielaju jedneho vlka-prieskumnika mozno to je odvodene odtial

Re: Vlci samotáři

Napsal janavovka e-mail 27.3.09 20:28

Vlci jsou ve sve podstate smeckova zvirata,ale i u nich nastavaji situace,kdy se potuluji bez smecky,myslim,ze prave kvuli temto momentum vznikly legendy o osamelych vlcich..
Ale vse muze byt i jinak,toto je jen muj nazor.

Vlci samotáři

Napsal Kuntziter e-mail 10.3.09 11:46

Chtěla bych se zeptat někoho kdo ví více o chování vlků v přírodě, jak je to s vlky samotáři. Jsem přesvědčenáa že vlci samotáři jsou a neni to ani nějaká extra kuriozita. Souhlasíte? Děkuji za reakci. S.K.

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány