Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Vlčí přátelství

Re: Vlčí přátelství

Napsal Černá vlčice 23.2.14 07:46

Vlčí přátelství je něco nádherného.

Re: Vlčí přátelství

Napsal Vlčí jezdec e-mail (web) 17.10.11 16:20

Mám pocit že tohle bude stačit...
www.vlci.info/smecka...

Re: Vlčí přátelství

Napsal Jitka K. e-mail 17.10.11 15:38

Dobrý den měla bych takový dotaz. Zajímala by mě láska mezi vlky. Jak se vlci seznamují, navazují vztahy, jaká je komunikace mezi vlkem a vlčicí. Popřípadě, jestli byste mi mohli doporučit nějakou publikaci, kde bych se o chování smečce dozvěděla víc. Jde mi o vztahy mezi členy smečky.
Děkuji.
Jitka

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 7.7.08 19:56

No já bych to radši nezkoušela, v Číně se odpor krutě trestá zrovna v neděli ráno dávala ČT2 dokument o přípravách na LOH2008 (u mě ignorace), ale bylo to spíš o tom jaký to má dopad na prosté Číňany, že jim to vlastně nic nedává, spíš bere, tak jsem to nepřepnula. Vtrhávají do bytů známých ekologů a zavírají je do vězení, aby byl klid. Děti se 2 hodiny denně musí učit předepsané fráze pro olympiádu a dospělým jsou zdarma pořádány kurzy angličtiny,ale je v tom háček. Neučí je komunikovat. Jakmile se jich tedy zeptáte, kde je nádraží, řeknou vám, že přípravy na olympijské hry na ně udělaly velkolepý dojem nebo že Čína si na minulých hrách vedla velmi dobře, atd.... Je to patetické, ale Čína je diktát světu už dávno připravena, jen skočit, k neuvěření, že se svět po tom, co prověřil, že absolutistické formy vlády jsou mor zase bude asi muset vrátit k obávání se krutých model. Amíci se asi vážně zblázní...

Re: Vlčí přátelství

Napsal luky e-mail 7.7.08 12:20

To co se děje momentálně v Číně, je jen skromný začátek, takzvaný "nástřel." Má prozatím pouze lokální ekologický vliv. Ale zkus si představit Wahyo co se stane, když 1,2 miliardový národ bude chtít užívat konzumu stejně, jako je to dopřáno Evropanům, či nedejpánbůh Američanům. A zkus jim to zakázat, zkus na ně vyrukovat s jakousi ekologií, s imisními limity.

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 6.7.08 18:37

Paradoxní je, že v Číně už podle tvých měřítek apokalypsa nastala. Denně se tam registrují tistíce nových aut a je tam prý takový smog, že množství emisí tam odpovídá normám EU pouze 66 dní v roce. K tomu přičtěme chemičky vypouštějící karcinogeny do Žluté řeky, továrny vyrábějící věci s vysokým množstvím těžkých kovů, které se transportují do světa a komunistický režim, který nedovoluje lidem dýchat ani v takto zlikvidovaném ovzduší. Apokalypsa je tu, připoutejte se prosím. :)

Re: Vlčí přátelství

Napsal luky e-mail 4.7.08 14:13

To, co děláš Wahyo je sice ušlechtilé a chvályhodné, ale bohužel to naší civilizaci už asi nespasí. Lidé tzv. civilizovaného, rozvinutého severu si příliš zvykli na konzumní způsob života, je jim to pohodlné, příjemné a o možných následcích nepřemýšlejí. Zboží se stalo z někdejší potřeby módní záležitostí. Auto, či cokoliv jiného se nekupuje ve chvíli, kdy doslouží, ale kdy začne být nemoderní. Třeba po dvou letech. To je nepřijatelné.
Ta pravá ekologická apokalypsa nastane Wahyo ve chvíli, když si tohoto konzumu začnou chtít užívat také početné, do dnešní doby chudé národy. Až zatouží po každodenní jízdě do práce vlastním autem každý Ind, každý Číňan, to bude opravdu s námi konec.

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 3.7.08 20:14

To luky: Díkes za kompliment :)), máš pravdu, v té rebelii se samozřejmě můžeme dostat až do problematiky deviace, deviantní socializace, atd... Ten největší problém vidím v materialismu. Většina lidí věří jen v to, co je jim k užitku a na co si mohou sáhnout. Radši vymýšlejí nové modely mobilních telefonů, než aby vymysleli kvalitní přístroje na čištění přírodních zdrojů a zastavení globálního oteplování. Ty mobily stejně skončí v popelnici, v lepším případě ve sběrně, ale příroda se nestíhá sama regenerovat a pomalu, ale jistě umírá. Časem, až se jim bude hůř dýchat, až zmizí savci z přírody a až budou muset každou vodu převařovat, si to teprve uvědomí, protože se jich to bude týkat každého jednotlivě. Obliba ekologie stále stoupá, ale předpotopní názory stále zůstávají. Moje rodina například na ekologii kašle. To já jsem je dokopala k třídění odpadu, to já je neustále přesvědčuji, že příspěvky na charitu (příroda, zvířata, eko,..) za to stojí a taky že na sebe vážne nebudu patlat ty šmejdy testované na zvířatech. Respektují to, ale stále nechápou....

Re: Vlčí přátelství

Napsal luky e-mail 3.7.08 15:26

Ty jsi tedy chytrá Wahyo, to koukám. :-) No jo, máš pravdu, jenže jde o to, "nepřekývnout" do dalšího extrému. To rebelství nějak vybalancovat. :-)
Na stromy se už naše civilizace vrátit nemůže. Je nutné najít rozumnou cestu a přírodě škodit co možná nejméně. A savcům neškodit vůbec.

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 2.7.08 20:21

To jistě, jenže v jádru je podstata lidské mysli stále stejná. Lze na ni uplatnit stejné vzorce chování a stejné poučky. Dutcherovi měli to štěstí, že vyrůstali v prostředí, které je donutilo si přírodu uvědomovat a soužít s ní, ne všichni mají ale to štěstí. Spousta lidí je založena spíše materiálně a otázka přírody jim připadá zbytečná, ale to je pitomina. Nejhorší ale je, že tihle lidé vychovávají i děti a ty potom přebírají zvyky svých rodičů. Vyjímky jsou, ale je jich pomálu. Naštestí se občas objevují v rodinách rebelové s vlastní hlavou, kteří vědí, že ne všechno, co rodiče řeknou je moudré. Mezi nimi se najde opravdu hodně ekologů a zvířatomilů. Geneticky vzato jsou to ale anomálie a anomálií je vždycky málo i když jsou pro evoluci cenné.

Re: Vlčí přátelství

Napsal luky e-mail 1.7.08 17:19

Tak kategoricky bych to neviděl, Wahyo. :-) Nemůžeš házet všechny lidi do stejného pytle. Jsou lidé, kteří stojí za uznání. Například manželé Jim a Jamie Dutcherovi. Ale i další. :-)

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 30.6.08 20:02

To luky: Protože člověk je tvor sobecký a myslí si, že může mít cokoliv z přírody pro potěchu svého těla a mysli. Důsledky svých činů si ale neuvědomuje. Taky to nechápu, jednak protože je to nadlidský úkol a taky proto, že si vlků vážím víc než lidí. V podstatě k nim i jaksi vzhlížím, jejich síla mi dává sílu, jejich přežití naději. Podobně si vážím Dalajlámy a rovněž si nedovedu představit, že bych si ho přivedla domů jako mazlíka a nosila mu krmení. :))

Re: Vlčí přátelství

Napsal luky e-mail 30.6.08 16:08

To Barča:
Vlk NIKDY nepřijme člověka jako svého pána. V nejlepším případě, jako partnera. Ovšem s výhradami, pravidla hry si určí on sám, pokud je člověk nebude respektovat, má smůlu, nikdy mu nebude dopřáno sblížit se s ním. Stačí maličkost, zazvonění mobilu v kapse, a dlouho budovaná důvěra je pryč. Vlk je strašně plaché a nedůvěřivé zvíře. Proč proboha chce někdo chovat tak krásné a chytré zvíře, jako je vlk? Proč jej chce činit nešťastným?

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 26.6.08 12:38

Navíc by mu mohla chybět smečka, člověk jako takový s ním sice tvoří jakýsi nehomogenní celek, ale vlci jsou přeci jen vlci. Aby se plně rozvíjel potřebuje přirozenou oporu ze strany smečky. Pokud bude sám, nikdy to nebude úplně ono. Nesmíš zapomenout, že chovat vlka není jen tak a budeš se muset hodně naučit z etologie vlka, hlavně o výchově vlčat pokud budeš mít jen jednoho vlka. Je potřeba některé úkony, co dělá vlčice, napodobit, aby mu nic nechybělo. Navíc se ti těžko podaří být jeho paničkou, můžeš ale být družka nebo parťák. Má svoji hlavu a svojí fyzickou převahu si rychle uvědomí. Navíc je silně majetnický a teritoriální. Brání si vše, na čem mu záleží. Je to vážně složité.

Re: Vlčí přátelství

Napsal sarah137 e-mail (web) 26.6.08 11:51

v podstate ano, ale vlk nie je pes, to je velmi dolezite a vlka len tazko naucis posluchat. vlk nerobi nic, v com nevidi zmysel, takze si nemysli, ze sa nauci sadni, len preto, ze ty chces. Musis mu davat same odmeny, lebo inak to nemieni robit a ani ti nevenuje pozornost, pes je ovela pozornejsi, prenho je clovek velmi vela, kdezto vlka, hlavne vlca zaujima vsetko okolo, ale clovek nie. Poviem na rovinu, chovat vlka je tazke a nebezpecne, pokial nemas velku ohradu a najlepsie aj svorku, stacia i psy alebo krizence vlka a psa. Preco je to nebezpecne? vlk ti nikdy umyselne nebude chciet ublizit, ale je velmi divoky, ked nieco chce. je nemozne mu nieco vziat, napriklad ak uchmatol kolac alebo aj vankus. Vtedy vrci a moze uhryznut. To vsak nie preto, ze chce ublizit, ale preto, ze je to vo svorke vlkov prirodzene spravanie. Lenze ty nie si vlk a taketo uhryznutie, co je pre ineho vlka smiesne a bezvyznamne, ta moze poriadne boliet a je to neprijemne, lebo to sa bude stavat casto, nezabudni, ze vlk ma desatkrat silnejsi zhryz ako vlciak. A co si vlk zaumieni, to dostane a je schopny ta aj zvalit albebo vyskakovat na teba. To ho neodnaucis, pre neho je tato vlastnos v prirode dolezita, priam nevyhnutna na prezitie. To neznamena, ze vlk a clovek nemozu byt priatelmi a zit spolu ako dobri priatelia. Mozu, ale pokial nemas na to vhodne podmienky, dost trpezlivosti a financii, lebo vlk toho zozerie dost a vselico znici, tak od toho radsej upusti.

Re: Vlčí přátelství

Napsal Barča e-mail 26.6.08 10:31

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné soužití člověka a vlka od štěňátka.Zvykne si vlk?Nenapadne mě?Bral by mě jako paničku?Děkuji

Re: Vlčí přátelství

Napsal Wahya e-mail 22.6.08 18:55

Hypoteticky by to možné bylo, pokud jsi četl Vlci u dveří od Dutcherových, Jim tam píše o tom, jak se sblížil s vlčicí Makuji, která byla ve smečce vyděděnec. Musel si získat její důvěru. Ten proces samozřejmě trvá docela dost dlouho, ale možné to je. Proč se ptáš?

Vlčí přátelství

Napsal Rethon e-mail (web) 21.6.08 13:58

Je možné aby se nějaký úplně cizí člověk a cizí vlk zblížily? Jinak mám k vlkům docela velký vztah. Je to nádherné zvíře!

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány