Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Valašsko

Re:Valašsko

Napsal Greydy 29.4.06 12:03

Samozřejmě, že pokud někdo chová ovce a chce je ochrátim mimo jiné ovčáckými psy, musí si samozřejmě psy vychovat tak, aby byli spolehlivými ochránci a nestali se z nich nezvladatelní darebáci. To je bez debat! Znám člověka, co má 4 šarplaninské ovčáky, má je perfektně zvládlé a ovečky i on jsou v pohodě. On proti vlkům nic nemá, naopak, snaží se mezi ostatními chovateli ovcí vlky bránit. Vím o čem mluví, žádné "chytrosti" vyčtené z knih. A o tom to je. Chtělo by to víc tak uvědomnělých chovatelů. Bohužel je jich pořád málo.
Ono je to debata na dlouho, jen jsem chtěla říct, že kdyby lidé víc chtěli mohli by žít s vlky ne jako nepřátelé. Jde však o to, že drtivá většina nemá zájem něco řešit. Jediný jejich argument je flinta. Smutné.
Přeji hezký den, přátelé, G.

Re:Valašsko

Napsal Vlčica 28.4.06 19:26

Suhlasim s tebou Mato!

Re:Valašsko

Napsal Mato 28.4.06 08:59

Vies ovciarske psy su velmi ucinne na strazenie ovci, len ich treba vediet spravne vychovavat. Co vela pastierov tak nerobi.

Re:Valašsko

Napsal Vlčica 27.4.06 22:32

ak som správne pochopila,tak si myslím,že keby mali pastiery psov,nemuseli by sa sťažovať na vlky.
VAlcome Greydy:))))))))))))))ň

Re:Valašsko

Napsal Vlčica 27.4.06 22:32

TEda Velcome:)

Valašsko

Napsal Greydy 26.4.06 18:12

Ahoj všichni přátelé vlků, jsem ráda, že jsem objevila tyto stránky. Jsem z Valašska a vlci k nám sem tam "zabrousí" ze Slovenska. Nevěřili byste, jak jsou místní proti vlkům zaujatí. Hlavně teda ti, co chovají ovce.Ovčácké psy má snad opravdu jen pár chovatelů /ti jediní si nestěžujou/, ti zbylí své ovce vypustí aniž by je měli alespoň v nějaké ohradě a pak se vztekají, když je najdou mrtvé. Navíc v drtivé většině nejde o napadení vlky, ale zdivočelýmy psy místních pasekářů.
Na vlky se ovšem svede všechno. Bohužel.
Jsou vinni jen lidé. Vlci tu byli dřív, měli prostor, který jim my lidé bereme. A nejen vlkům.
Mějte se krásně, G.

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány