Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - švédský vlk ????

Re: švédský vlk ????

Napsal wolf hanfri e-mail 2.2.12 19:17

Podla mňa len tak volne kupiťvlka sa neda iba čo si zoo medzi sebov vimieňaju jedincov gvoli genetike tak ťaško zoženieš vlka.

Re: švédský vlk ????

Napsal Tony e-mail 16.1.12 13:38

kde se da koupit nebo kdo daruje vlka shanim a nemuzu sehnat mate nekdo kontatk diky

Re: švédský vlk ????

Napsal Bíba 23.6.11 15:49

Ahoj,najdeme větší populaci vlků ve Skandinávii??

Re: švédský vlk ????

Napsal e-vitr@seznam.cz e-mail (web) 22.1.11 23:39

Dobry den, mamzajem,,, napiste vic

Re: švédský vlk ????

Napsal Vlkan e-mail (web) 3.8.10 13:56

O švédském vlku : swenska warg, odvozeno od slova arg-zlý. Když se po dlouhém čase vlci navrátili do skandinávie byla radost veliká, ale již ve velmi krátkém čase se začaly šířit pomluvy.

Re: švédský vlk ????

Napsal ! ! ! 16.6.10 09:23

Proč se schováváš za otazníky !

Re: švédský vlk ????

Napsal pozdě ale přece 15.6.10 21:34

Ta pani na nadrazi byla p. Sebkova s krizencem vlka

Re: švédský vlk ????

Napsal Franta Hrach e-mail (web) 1.11.08 13:52

Ahoj Luky. Kdyby toulavý pes nebo fena narazili na vlčí smečku, mohlo by to dopadnout všelijak. Jenomže starší odborníci přes vlky co dělali dlouhé průzkumy v Rusku a jinde, zjistili něco nového o vlčích samotářích. A když je řeč o Švédsku, je dost článků v odborných časopisech o pozorování vlků samotářů kolem posledních stavení, kam si zacházeli pohrát s domácími psy. V těchto článcích je i hubení vlků zrovna ve Švédsku rozjížděných sáněmi. Já to neviděl, pouze předávám dál. To jenom aby bylo vidět že z vlků já blbce nedělám, ale nebudu také pomlouvat praktické zkušenosti jiných a v jiném. Když budeš chtít, každé slovíčko si můžeš převrátit a vysvětlovat si to všechno po svém a děláš to asi z jednoho důvodu . . . Měj se.

Re: švédský vlk ????

Napsal Hanka 24.10.08 20:27

Napiš odkaz na jejich stránky, chtěla bych ho vidět.dík

Re: švédský vlk ????

Napsal Annie e-mail (web) 24.10.08 19:30

Kralovsky ovciak > ja sa snazim uz rok ziskat jedinca tohoto vzacneho plemena priamo zo zdruzujuceho klubu Kinga. Chovne stanice su iba v Michigene a v Pelsivanii. Je velmi tazke odtial dostat stena, velmi si ho strazia, aby sa nekrizilo hlavne s NO. Snad raz pride den, ked sa mi to podari.

Re: švédský vlk ????

Napsal luky e-mail 23.10.08 11:05

Křížení vlků s toulavými psi? Ty jsi nejspíš četl pohádky od Jacka Londona. Ty považuješ vlky za takové blbce, že by se křížili s toulavými psy? Víš, jak by dopadl toulavý pes, kdyby narazil na vlčí smečku?

Re: švédský vlk ????

Napsal 23.10.08 07:46

Ježiš Franto, to jsou příspěvky :o))

vlčice Lupína

Napsal Franta Hrach e-mail (web) 3.10.08 12:52

Jak se zabýváte vlky, měli by jste vědět kolik druhů vlků přežilo a kolik poddruhů ještě zůstalo. Vlk ve Švédsku, nebo v Karpatech je stále vlk Evropský ! Vlk žije i v Indii. Například čím více k severu tak je větší a má menší ucho, čím blíže k jihu má ucho větší a je postavou menší. Války v Evropě zavinily křížení vlků s toulavými psy a je pro ochránce přírody těžké rozlišit jestli se jedná o čistokrevného vlka, nebo o křížence. Spolupracuji nyní na DNA vlků a kříženců s vysokou univerzitou, ale o podrobnostech nejsem oprávněn mluvit. Franta H.

vlčice Lupína

Napsal Franta Hrach e-mail (web) 3.10.08 12:42

Po Praze chodí i vlci manželů Andr. i N. Š. a M. S. a dříve spisovatel pan Holeček který napsal knížku osamělá vlčice. Měj se a neposlouchej chovatele československých vlčáků, kteří mluví o svých ,,vlcích". Buď je to pes, kříženec a nebo se musí jednat o čistokrevném vlku, který se pozná na první pohled například krátkým ohonem který nepřetočí vlk nad hřbet, neštěká, vlk má pološtěk, kulaté ucho, jinak rozložené polštářky na tlapách, jiné drápy a spousta jiných rozlišností. Franta H.

vlčice Lupína

Napsal Franta Hrach e-mail (web) 3.10.08 12:30

Oznamuji že čistokrevná kanadská vlčice Lupína byla 30. 9. 2008 uspaná v nedožitých 16. letech, kdy přestala pracovat její játra. Franta H.

Re: švédský vlk ????

Napsal Franta (web) 1.1.08 14:11

Lupína zvládla chodit po městě a po vesnicích až po několika desítkách měsíců, ale sama bez vodítka by do města nešla ani dnes, kdy jí jde za čtyři měsíce na patnáct let.

Re: švédský vlk ????

Napsal Franta (web) 1.1.08 14:03

Po Písku chodí čistokrevná kanadská vlčice Lupína, které bude za čtyři měsíce 15. let. Než vstoupila do města, trvalo to dost dlouhou dobu přes její plachost, ale po městě chodí a je to filmované. Pes Armín její syn si šel pěšky zazávodit do Stožce na Šumavu a Lupína šla také. Škoda že nečtete články a zajímáte se většinou o pomlouvačné problémy.

Re:švédský vlk ????

Napsal DancanVlk e-mail 18.3.06 06:59

Mile damy..nemam prilis mnoho zkusenosti s vlky jako takovymi,ale jsem temi zviraty silne fascinovan...a to tak,ze jsem se pred lety vystehoval se svym nemeckym ovcakem(jehoz jmeno je, mimochodem,jak jinak nez VLK) do Kanady.Vidam v Alberte vlky pomerne casto,alespon zjara a na podzim,pres leto a v zime spis kojoty,ale co jsem chtel zduraznit,mam nekolik pratel,kteri vlastni vlky od stenat.Ale proc to rikam,jsou svym chovanim jini,nez psi..to ano,ale ve trech pripadech vim,ze cestovani autem na korbe trucku zvladaji bez vetsich problemu.Take jsem si jist,ze v kanadskych oblastech je pravdepodobnost prekrizeni vlku se psy temer vyloucena,zdivocely pes by se stal velmi rychle snadnou koristi pum i medvedu..ale hlavne,vetsina kanadskych psu je kastrovana,a tim nemusi majitele za psy platit poplatky mestu.Navic jsem tu za ty roky nikdy nevidel toulave psy..ci psy bez pana.Tudiz si troufam rict,ze problem s cistou vlci rasou v Kanade na rozdil od Evropy na 99% nebude.Tezko rict..je to jen muj nazor..

Re:švédský vlk ????

Napsal Vilu 11.3.06 16:04

Zatím jsem nic bližšího nezjistila, ale hledání nevzdávam...
Tak přeci jenom,kdyby Vás něco napadlo,pište sem nebo na můj mail g.vili@seznam.cz

Re:švédský vlk ????

Napsal Hanka e-mail 6.2.06 17:38

Ahoj Danielo,
nazapomeň informovat :o), taky jeho jméno.
Kdybys měla foto, tak pošli, dík Hanka

1 2 3 4 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány