Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Program záchrany vlka

Re: Program záchrany vlka

Napsal Patrik R. 4.4.12 09:16

Konečně nějaký rozumný názor. Vlka nelze vnímat jako izolovanou součást přírody a dokud se subjekty, které hospodaří v přírodě ve velmém, k ní budou chovat jako k továrně na peníze, situace se nebude lepšit s žádným ohroženým druhem.

Re: Program záchrany vlka

Napsal Martes 12.3.12 18:59

Jaká samoobnova přirozeného lesa? I když v lese nebudou jeleni (čehož chtějí leso-manažeři právě dosáhnout), tak si tam stejně nasázejí samé smrky. Pro velké korporace je lesní hospodářství pouze byznys. Na co by jim byly harvestory, když by plánovali pěstovat lesy s různorodou strukturou? Když nepočítají v lese s jelenem, tak asi těžko počítají s vlkem. Proti tomu byste měli bojovat a ne brečet nad každým uloveným vlekem třeba na Ukrajině, kde jich je tolik, že vláda musí vyplácet zástřelné. Ochrana živočišných druhů nemá smysl, pokud je založena na ochraně jedinců, ale musí se zabývat ochranou jejich životního prostředí.

Program záchrany vlka

Napsal volf hanfri e-mail 21.2.12 08:58

Jedinou udržateľnou formou lesa je prirodzený les. Lesy sú nesmierne agresívnou rastlinnou formáciou a na Zemi už existujú vyše 350 miliónov rokov. Za túto dobu museli odolať extrémnym zmenám teplôt, posunom magnetických pólov i dopadom kozmických telies. Tieto všetky vplyvy sa ladili a vybrusovali väzby medzi rastlinnými i živočíšnymi druhmi do obrovskej dokonalosti. Výsledkom je stabilná rastlinná formácia, prirodzený les, ktorý je značne odolný voči rôznym nepriaznivým vonkajším vplyvom a jeho vodozádržná schopnosť niekoľkonásobne prevyšuje schopnosť akumulovať vodu, ktorú majú umelé lesy.
PREČO POTREBUJEME VLKA Práve premena prirodzených lesov na umelé skupiny stromov bola podľa nás hlavnou príčinou záplav v Poľsku, Českej republike i na Slovensku v roku 1997 aj tragických záplav na Slovensku a Zakarpatskej Ukrajine v roku 1998, ktoré priniesli spolu 60 mŕtvych!
Premnoženie jelenej zveri, ktorej hlavnou príčinou je likvidácia vlkov na Slovensku, spôsobuje nemožnosť samoobnovy prirodzených lesov a nutnosť umelej obnovy. Dôsledkom sú slabé porasty, ktoré zvalí každý väčší vietor alebo kadejaký „škodca Pravdepodobne neexistuje zviera, o ktorom by sa rozprávalo toľko legiend, výmyslov, rozprávok ako o vlkovi.

Nenávidený i uctievaný tvor tisícročia putuje po Zemi bok po boku s človekom raz ako hrdina a pomocník človeka, inokedy ako stelesnenie zla.tieš si prečitajte
www.forest-ngo.org/c...

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány