Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Povesť

Re:Povesť

Napsal Vlčica 13.6.06 10:04

Ano,počula som,že v Taliansku je hodne CSV a že sa im darí:)
TAkže to nebola vlčica ale prostitutka.Aj ja si to myslím.Pripadá mi to nejaké nereálne

Re:Povesť

Napsal Daniela 11.6.06 23:05

Že u italů zvítězila vlčice nad prostitutkou nese své ovoce :-)))))V Itálii jsou velice oblíbení českoslovenští vlčáci,rodí se tam ročně více štěňat než v čr :-)))))

Re:Povesť

Napsal bůh deště e-mail 9.6.06 18:08

Ahoj.
No jo. Ono na tom zas tak moc nezáleží. Abordžinci (teď nevím , jestli jsem to správně napsal)třeba tvrdí, že svět má snovou podstatu a pravdivý je čas snění. Tak si myslím:
1/ Určitě vědí proč to tvrdí
2/ Všechno je jinak
3/ Raději si půjdu sesmolit nějakou básničku
:-)...
Čau lidi.

Re:Povesť

Napsal Wami 9.6.06 17:34

Myslim (ale nechce se mi dohledavat dukazy), ze skutecne jde o zamenu slov Lupa-prostitutka za Lupa-vlcice, mam takovy pocit, ze uz to i historici dokazali... ;o)

Je logicke, ze maji vsude sochy vlcice, ony by sochy prostitutek jaxi neodpovidali predpokladane historicke "velikosti" Romula a Rema... :o)

Takze v tomhle se s tebou, Boze deste, skutecne shodnu naprosto bez problemu... ;o)

(K tomu zbytku, ja si hergot nikdy nepamatuju zdroje, ale nekolik pripadu preziti deti ve vlcich smeckach bylo skutecne popsano cestovateli a badateli... ;oP )

Re:Povesť

Napsal Vlčica 9.6.06 10:54

ani ja tomu velmi neverím.podla mna je to hovadina.to si len vymysleli aby boli zaujimavy tym,že ich odkojila vlčica.Jááj no...už mohli dať rovno tigricu.Bol a by vačšia sranda.ale ktovie.

Re:Povesť

Napsal bůh deště e-mail 8.6.06 22:28

No jo, s tím máš asi pravdu. Je pravda, že jsem četl i neuvěřitelnější příběhy, zejména z prostředí různých kmenových společenství. Může jít o pověsti a bajky, které vznikly různými způsoby, ale na druhou stranu jsou často podány velmi "faktickým" a věcným způsobem, že člověk váhá. Nelze opomenout, že jsou to v takových případech často lidé, kteří mají tak blízko ke svému prostředí, jak si my o tom s naší technikou můžeme nechat jenom zdát.
Nicméně první otázka byla položena tak, jestli mohli ti dva být vychovaní vlčicí a potom založit Řím. Na tom se asi shodneme, ale to bych se opakoval.
Čau.

Re:Povesť

Napsal Wami 8.6.06 10:40

To Buh Deste:
Jenze ono u toho nejde az tak uplne o vnitrodruhovou agresivitu. Myslim, ze u setkani s mladetem jde o matersky instinkt. Pokud dotycny tvor vypada jako mlade (telesnymi pomery), muze to v dospelci vyvolat rodicovsky instikt, ktery prebira vedouci roli nad jinymi instinkty.

Na National Geographic davali dokument o divoke lvici v Africe, ktera zacala kojit mlade antilopy (jo, jakmile s nim prisla do smecky, neuchranila ho, ale primo u ni zvitezil rodicovsky instikt).

Vlci tohle vnimaji velice silne, takze pokud by se za priznivych okolnosti (dostatek potravy, minimum stresu, klidne teritorium) setkali s lidskym mladetem, mohou ho nechat byt ci se o nej zacit starat. To, ze to maly clovicek nemusi uplne ustat, o tom vypovida pribeh dvou sourozencu v Indii, ktere nejakou dobu vychovavali vlci. Nikdy se uz nenaucili mluvit, meli trvale deformovana tela a koncetiny, byli podvyziveni, zacerveni - ale prezili...

Re:Povesť

Napsal balvan 7.6.06 21:41

víte...nechci vám do toho kecat ale pověst o romulu a rémovi je v díle aenesis, který napsal na obědnávku vergilius takže...

Re:Povesť

Napsal Vlčica 7.6.06 20:06

Zaujímavé.Asi by vela samíc ludské mláda skor zabilo ako sa o ne postaralo.Ale aj tak si myslím,že to bola vlčica a nie prostitutka.VEd Rimania maju všade sochy vlčice,nie prostitutky

Re:Povesť

Napsal bůh deště e-mail 6.6.06 19:26

Ahoj.
K té holčičce...vlci by ji v té chvíli museli chápat jako člena svého druhu, což asi těžko, jinak by nemohlo jít o agresi ( ta by se mohla projevit jen k příslušníku vlastního druhu - tzv.vnitrodruhová agresivita ), ale o projevy loveckého chování. V tom případě by asi obnažení břicha jako projev podřízenosti nepomohlo, neboť v loveckém chování není taková reakce relevantní.
Vnitrodruhová agresivita je v chování psovitých šelem známa i ve vztahu k jinému druhu. Jde např. o chování psa při střetu s figurantem (pachatelem), ale tady je pes socializován a považuje člověka za příslušníka svého druhu.

Re:Povesť

Napsal Hanka 6.6.06 11:23

To už bychom opravdu jen teoretizovaly. Co když přišla o mladé? Co když jí pláč mimin připomínal mláďata? Do hlavy jim bohužel nevidíme. Tu holičku v té knize o které je tu řeč taky nezabili. Říkala, že si lehla na záda jako to vídala u psů a takhle ležela. Dělala to tak dlouho, dokud ta agrese od vlků nepolevila.
Zrovna tak mohla ty dva odkojit nějaká ženská, která byla buď šlapka nebo jinak vyřazená ze společnosti. třeba ji měli za čarodějnici nebo špindíru. Bůh ví, vždyť je to pověst a za ta staletí už to může být pěkně zkreslené.

Re:Povesť

Napsal Vlčica 3.6.06 20:58

Hanka:ano,mám latinsko slovenský slovník a tam má skuočne lupa dva význami-vlčica,prostitutka a nejaká ,,zlá ženská"či čo.
Ale je známe,že vlci cudzie mládatá usmrcuju.Tak prečo by vlastne nechala ROmula a Rema na žive?

Re:Povesť

Napsal Hanka 2.6.06 08:26

No, jo, jenže doteď se neví, jestli to byla vlčice- zvíře nebo vlčice-prostitutka. On ten výraz lupa měl dva významy. Jinak v knize Přežít s vlky (byla tu o ní diskuze) popisuje ta holčička, jak se v lese seznámila s vlčicí a ta ji pak krmila. Cítila, že je to ještě mládě. Potom žila ještě s jednou smečkou, dokonce jí nechali hlídat mladé, když šla smečka na lov.

Re:Povesť

Napsal bůh deště e-mail 1.6.06 20:50

Ahoj.
Určitě by se o ně dokázala postarat. Byla by jistě vhodným doplňkem jednotvárné stravy.
Přijměme čistě teoreticky, že by se tak stalo a vlčice je skutečně odkojila. V tom případě by se oba nešťastníci zřejmě stali vhodným doplňkem jinak jednotvárné stravy rádobybudoucích Římanů. Doporučuji zběžně prostudovat základní literaturu o etologii, zejména kapitoly týkající se jevu zvaného "vtiskávání", "socialisace",... ale i skladby potravy šelem a tím i mateřského mléka a jeho vhodnosti pro jiné živočišné druhy.
Jsem si jist, že i kdyby těm dvěma, nějakým zázrakem byla dána šance, určitě by nezakládali tu vesnici na Apeninském poloostrově.

Re:Povesť

Napsal balvan 1.6.06 20:44

v knize never cry wolf od farleye mowata se píše, že když byl tendlencten člověk cca. před 90 rokama studovat vlky, tak mu eskymák, kterej dokázal víceméně přesně říct, co si vlci povídaj vytim(což se pak dokázalo že měl ten eskymák dycky pravdu-výskyt stád a tak..)pověděl, že vlk nevychová dítě tak aby bylo lidskym dítětem, protože potřebuje lidskou společnost.z toho dítěte se stane vlk v lidskym těle(hezké že?:).zato je tam napsáno, že ženská může vychovat a ODKOJIT vlče.je tam napsaáno že ten eskymák to mockrát zažil a ta kniha je podle pravdy takže...zajímavé:)

Povesť

Napsal Vlčica 1.6.06 18:42

Velmi ma zaujala povesť o Romulovi a REmovi,ktorých odkojila vlčica vraj.Nechcem zachádzať do historie.Zaujíma ma,čo si otom myslíte vy.Dokázala by sa vlčica postarať o ludské mláda?

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány