Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - poradite mi?

Re: poradite mi?

Napsal Jaro e-mail 12.10.11 21:14

Reakcia na Sarah! Myslím že nie si celkom v obraze, čo chov vlka obnáša. Už samotný chov Čs.vlčiaka vyžaduje značne skúseného chovateľa s pevnou rukou, resp. už chov uvedeného plemena je značne náročnejší ako u iných psích plemien.Pokiaľ sa jedná o vlka tak, to už nie je potrebné vôbec ďalej rozvádzať. Zvládnuť vlka sa nemusí podariť ani tým najskúsenejším chovateľom. Je to o hlavne o veľkej zopdovednosti a nemôžem nepoznamenať že spôsob chovu vlka v podmienkach o akých písala vo svojej žiadosti o radu je len časovanou bombou kedy to môže dôjsť do vážneho konfliktu nielen s ľuďmi s Tvojho okolia ktorí budú zvedaví na vlka v Tvojej nazvyme to malej vlčiej obore. Do konfliktu to zviera môže totiž s vysokou pravdepodobnosťou dôjsť aj s Tebou. Pozor,to nie je žiadny maltezáčik na mazlenie. Vlk patrí tam kam patrí do divočiny a pokiaľ tie zvieratá máš rada tak lepšie by bolo sa snáď angažovať v ochranárskych aktivitách vlka.

Re: poradite mi?

Napsal Vlkan e-mail (web) 31.7.11 12:57

Chceš-li něco zvláštnějšího zkus hledat: shikoku inu nebo tamaskan-dog. Bude to asi trochu náročnější, ale o to pak budeš spokojenější.

Re: poradite mi?

Napsal Max e-mail 14.12.10 21:09

Souhlasím s Lenkou, musíš to hodně zvážit vlk není pes domácí! Dost se tu o tom píše, tak zalistuj. Vedle ČSV existují také další plemena vzhledem podobná vlkovi a v prvním případě i velmi povahově. Mrkni, třeba svoje požadavky přehodnotíš :-)

Saarlosův vlčák:
www.wolfdogs.cz/inde...

Západosibiřská lajka: www.lajkazs.eu/Cs/Ga...
karelajky.sweb.cz/in...

Švédský losí pes:
www.jamthund.cz/sten...

Samoyed:
www.dorian.ru/photo_...
www.polardogs.org/co...

Re: poradite mi?

Napsal Lenka e-mail 14.12.10 12:27

Nech už to znie akokolvek hrozne a nepochopitelne, utratiť vĺčatko v zoo je v skutočnosti tá lepšia a zodpovednejšia možnosť, než dať ho prvému záujemcovi s velkou záhradou, ktorý sa o neho prihlási...
Keď máš to šťastie že vlastníš pozemok, bež do najbližšieho útulku a zachráň život niekomu, kto to naozaj potrebuje a kto to fakt aj ocení ;-) Velké psy sa umiestňujú najťažšie, po mesiaci alebo dvoch idú všetky na smrť, lebo o ne nie je záujem a to netrápi nikoho...
Vlk, alebo ešte horšie kríženec v rukách človeka - to nikdy nebude fungovať tak ako očakávaš alebo čo si od toho vlastne slubuješ. Toto predsa nie je len o velkom výbehu! Neviem, čo ešte k tomu treba napísať viac, než to, čo tu už dávno je...
Držím palce, aby si sa rozhodla správne a zodpovedne.
Ja radím zabudnúť na vlka a dať domov útulkáčovi, alebo ak si fakt trúfaš a máš vážne chovatelské ambície, tak potom to čisté čévéčko, zainvestovať do kvalitného šteniatka a seriózny chov, výstavy a pomoc krásnemu plemenu, ktoré z nášho vlka vzišlo.

Re: poradite mi?

Napsal sarah137 e-mail 14.12.10 11:50

alebo si v pohode vezmem aj vlca, zistila som, ze v zoo vlcata bezne utracaju, lb ich nemaju kam dat! som zasadne proti chovu divych zvierat v zajati, ale aby sa trapili v zoo a ptm im este aj utracali mlade, tak to radsej nech maju nejakeho chovatela, ktory ma pre vlka dostatocny vybeh a byva v prostredi, v ktorom sa bude ten vlk citit dobre a bude mat dost moznosti na rozne vylety po horach :)

poradite mi?

Napsal sarah137 e-mail 14.12.10 11:33

ahojte,
mam velku zahradu a este k tomu aj chatu v horach a tak som rozmyslala o vhodnom psovi. najprv som chcela cistokrvneho ceskoslovenskeho vlciaka, ale ptm ma napadlo, ci by sa niekde nedal zohnat ceskoslovenský vlciak krizeny s vlkom. ibaze naozaj netusim odkial by som ho zohnala, ak niekoho takeho, kto ma taketo steniatka poznate, tak pls dajte vediet. p.s. chcela by som psika, nie sucku...dakujem :)

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány