Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Pes vlčího vzhledu

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Černá vlčice 1.3.14 14:26

Co jako myslíš tím buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu hm??

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal adela e-mail (web) 26.2.14 14:16

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal GrayWolf 30.1.14 20:15

Sabina: Asi pes, co se nejvíce podobá vlku. Třeba CSV? Spíš by mě zajímalo, který pes je "bez vlčí krve", když vyjdeme z předpokladu že prapředkem psa je vlk.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Sabina 11.1.14 13:24

Co tim myslíte? Pes vlčího vshledu.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Pavlína 21.5.13 05:57

Jestli má někdo zájem o "vlka zdarma" (respektive psa vlčího vzhledu), pak doporučuji kouknout na stránku azylpes.cz/uvazany-p...
...ale musíte počítat s tím, že to bude skutečně "přírodní povaha" - aktivní sportovec, překonavatel překážek, dobyvatel fenních srdcí, lovec všech zvířat, co se mu mihnou před čumákem, ale i vděčný a oddaný společník všem těm, kteří pochopí jeho potřeby, otevřou mu otevřou své srdce a neúnavný pracant, pokud ho naučíte tahat v zápřahu, agility nebo jinou smysluplnou a inteligentní činnost. Jen ten ostnatý obojek mu už prosím nedávejte, nezaslouží si ho.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Nathalia Rawolf e-mail (web) 21.11.12 20:55

Mě přijde velice podobný Československý vlčák.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Wolf loner 13.9.12 19:49

Josef mě inspiroval k pokusu o článek... expedicebilytesak.sw...

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Petra 9.9.12 19:36

Ten indiánskej hafan je fakt nádhernej. Taky bych takovýho chtěla. Kde se dá koupit? Prolistovala jsem celej Bazoš a hromadu dalších inzercí, ale nikdo takový štěňata nenabízí. Všude množej jen samý módní fifiny. Tohohle domácího vlka fakt asi u nás nikdo nechová. Přitom si v Česku nejmíň půlka lidí hraje na euroindiány až nám to i Američani záviděj.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Josef 6.9.12 10:13

Plemeno NAID (non FCI) - americký indiánský pes má vzhledově také hodně blízko k vlku, alespoň pro ty, kterým jsou blíže k srdci vlci se světlejší obličejovou maskou (např. smečka Monty Sloana či smečka J.+J. Dutcherových).

viz. pár obrázků:
www.pawsforwildlife....
a1.cdnsters.com/stat...
a7.sphotos.ak.fbcdn....
www.breederinfocente...

Je odolný, na stravu nenáročný, pracovitý, vytrvalý, pozorný, inteligentní, narozdíl od "seveřanů" fixovaný na majitele a k cizím lidem nedůvěřivý, "hlídací". Bohužel jsem se zatím nedopátral nikoho, kdo by tohle plenemo v ČR choval, uvažoval o jeho dovozu nebo se je (po vzoru chodského psa) pokoušel "zrekonstruovat" z tuzemsky dostupného genetického materiálu (AM, SH, ČSV). Pokud má někdo nějaké pozitivnější informace, budu za ně vděčný...

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Wolf loner e-mail (web) 28.6.12 10:23

(Nejspíš to patří do tohoto tématu.)
Obrazové srovnání vzhledu plemen psů a různých vlků: expedicebilytesak.sw...

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Josef 14.6.12 05:45

Ano, zapoměl jsem a omlouvám se tímto všem majitelům gróňáků (což je omluva míření hodně blízko, neb kamarád je chová). Co o nich napsat? Snad jednou větou - trošku "divočejší" malamut. Neúnavný a odolný pracant, domácí mazel i zlatíčko, ale jinak zásadový pes, co si nekompromisně a s řádně vyceněnými zuby umí sjednat ve své smečce pořádek a náležitý respekt. Platí pro něj totéž, co pro ostatní seveřany - smutno jednomu psu samotnému, protože člověk i přes všechnu dobře míněnou snahu je na jejich hry, honičky, válení a pošťuchování přeci jen pomalý a neohrabaný partner, aby se mohli náležitě vydovádět a vyblbnout.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal huskoun. 13.6.12 20:31

nějak jste pozapoměl na grónského psa který byl nakřižován z arktickym vlkem a jako jediný ze všech seveřanů je zcela původní a bezezměn a vzniklích novích línii, na rozdíl od hasek (které jsou plně domestikovaný psi z vývoje tažných lajek) a malamutu..

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Josef 13.6.12 06:46

Probíral jsem se současnými trendy kam směrují chovy jednotlivých "vlku-podobných" plemen psů. Pokud budeme srovnávat s vlkem karpatským, pak skutečně vzhledově nejvlkovitější jsou některé chovné linie Československého vlčáka. Tohle plemeno má podobnost s vlkem konec konců ve standardu. U Saarloosova vlčáka míří současný trend především k produkci jeho hnědé variety, zatím co zbarvení šedivé je víceméně jako nutné zlo na okraji zájmu. Bohužel hnědý saarloos s hnědým nosem se mi moc nelíbí, protože má k vzhledu přírodního vlka dost daleko. Tento chovatelský trend mě mrzí, protože co do povahy je saarloos nejvlkovitější, takže v šedé varietě by se skutečně mohl stát pro české chovatele tím "pravým vlkem domácím". Sarrloosů je v ČR málo, takže výběr toho správného vlčího "šediváka" by vyžadoval značnou trpělivost i finance. Seveřáci jsou z "vlku-podobných" plemen psů nejméně typičtí, ale je jich relativně dost a tak je z čeho vybírat. Třeba v malamutech není problém vybrat psa s typicky vlčí kresbou obličeje. Bohužel konstitučně to bude stále malamut. Masivní kompaktní pes čtvercového formátu s ocasem neseným nad hřbetem. Nicméně je také krásný a kdo si ho pořídí určitě nebude litovat. Čistokrevný Hasky bude ve srovnání s karpatským vlkem vždy subtilnější, lehčí i když budete vybírat z velkých jedinců. Problém může být také s obličejovou kresbou, většinou se na ní (ve srovnání s některými malamuty) vyskytuje méně odstínů šedé a spodní bílá část často dosahuje až nad oči, nebo černošedá tvoří výrazné pruhy až na nos, což pro "vlka" není zcela typické. Barva očí seveřanů je v čistokrevném chovu podle standardu stanovena zásadně "nevlčí", buď tmavě hnědá, u SH je povolená i modrá (ale až po hnědé). Několikrát jsem na svodu viděl i malamuta s jantarovýma či čistě žlutýma očima. Což znamená, že se tato "vlčí" varianta občas geneticky vyskytne. Byl nádherný, mohl jsem na něm oči nechat. Ale bohužel, standard je standard a byl z chovu nekompromisně vyloučený.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Josef 8.6.12 11:35

Dodatek: Ještě jsem zapoměl zmínit jednu pozitivní vlastnost "vlčích" plemen psů - že při své velikosti jsou hodně úsporní na krmivo. Zejména markantní je to u Sibiřského haskyho. Moje osobní zkušenost je, že moje fena německého ovčáka (bez většího fyzického zatížení) musela dostávat stejnou porci, s jakou běžně vystačili dvá tažní seveřni v denním tréningu (konkrétně pes a fena). Pokud uvážíte, že bude psa živit celý jeho život, je to také argument, o kterém je dobré něco vědět...

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Josef 8.6.12 11:18

Ano, psů "vlčí vhledu" je několik (Aljašský malamut, Sibiřský hasky, Československý vlčák, Saarloosův vlčák). Ale každý z nich má jinou povahu. Takže si předem musíte ujasnit, jakou povahu u svého "vlka" chcete. Všichni mají vlčí původ, včetně dvou zmíněných saňových psů, byť by tam byl už hodně vzdálený. Nejvíce je vlčí povaze blízký saarloos a musí se tak i vychovávat. Je dobrý společník pro celou rodinu i k dětem dětí, ale je svobodomyslný, tvrdé příkazy nesnáší, při střetu bude snažit vycouvat. Nebude-li majitelem pochopena jeho "vlčí" povaha a nabídnuta mu laskavost a otevřené srdce, může psychicky trpět a následně utíkat z pozemku. Československý vlčák je pracovní plemeno, zvládne služební výcvik, zkoušky i obranu. Hlídá a ne ke každému bude přátelský. Je lépe bude-li mít jen jednoho pána, který se mu bude věnovat. Hasky a malamut jsou dobří pracanti i milí společníci. Dobře vycházejí se všemi členy rodiny včetně dětí. Jsou výborní společníci na výlety. Nehlídají, s každým se rádi pomazlí. Cvičit s nimi obranu nedoporučuji. Oni se vycvičit dají, ale potíž je v tom, že to pro ně není jen "hra". Berou to vážně, takže figurant má pak smůlu i mimo cvičák a to je při jejich síle docela závazný problém. Občas mají taky zálusk na domácí zvířectvo.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Anička - Vlčice e-mail 12.4.12 19:44

,,Pes vlčího vzhledu" tak to je téma, které mi pořád leží v hlavě.... Řekla bych, že pes vlčího vzhledu je Aljašský malamut a sibiřský husky. Když jsem si prohlížela kalendář se psema, pes vlčího vzhledu je i docela československý vlčák...

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal wolfaa e-mail 19.11.11 11:45

také je hodně vlku podobný aljašský malamut......

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Max e-mail 30.11.10 21:27

O tomto psu jsem neslyšel. U nás se chová také Saarlosův vlčák, který je v některém z jeho zbarvení hodně podobný vlku a podle toho co je o něm psáno, má i blízkou povahu.

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Snyfls e-mail 28.11.10 19:56

Krásní :-)

Re: Pes vlčího vzhledu

Napsal Vlkan e-mail (web) 29.10.10 09:57

Když si vzpomenu jak bylo postupováno na úkor vzniku a uznání plemene československého vlčáka ze strany příznivců německého ovčáka, zdá se(mám strach), aby se to nešířilo dál. Jistě udělali někteří nějaké přehmaty, jsou to jen lidé , myšlenka je to krásná a tak držme jim palce ať se jim záměr nakonec podaří!

1 2 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány