Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Medvede

Re:Medvede

Napsal Vlčica 31.3.06 09:59

Mato:Ano,bola som tam:)Je perfektná.Lubi sa mi,že to tam píšu tak podrobne:)

Re:Medvede

Napsal Mato 30.3.06 12:34

Stranku www.medvede.sk obnovili .. pozrite si je fakt super :)

Re:Medvede

Napsal Vlčica 11.2.06 19:33

Mato:Asi to neodoslalo,lebo ja som ništa nedostala:(

Re:Medvede

Napsal Maťo 11.2.06 18:57

prepač ale mam pocit ze som ti pisal posledny ? alebo to neodoslalo ? :)

Re:Medvede

Napsal Vlčica 9.2.06 08:19

Maťo:Prečo mi už nepíšeš na mail?

Re:Medvede

Napsal Mato 3.2.06 20:54

dobre vravis :) mne sa to zdalo na prvy pohlad troska cudne prirovnanie ale myslis to dobre :)

Re:Medvede

Napsal Vlčica 3.2.06 19:21

Maťo:Myslela som tým cicavce,ktoré su dravé a boli by schopné zautočiť:)Ale máš pravdu.Zvieratá nemaju špatné ludské vlastnosti,takže bez dovodu určite nenapadaju:)

Re:Medvede

Napsal Maťo 2.2.06 19:49

Osobne si myslím, že medveď vôbec nieje "nebezpečný cicavec", skôr naopak. Mám za sebou pár stretnutí s medveďom-blízkych i z diaľky. Pokiaľ nepríde k zbytočnej provokácii zo strany človeka, poprípade nejde o synatrópneho alebo podstreleného medveďa nemá ani najmenší dôvod zaútočiť(i keď to niekedy tak vyzerá) A pozorovať medveďa s blízko je zážitok na celý život(hlavne vtedy, keď ho nepozorujete cez puškohľad). Pekný deň :)

Re:Medvede

Napsal Vlčica 24.1.06 17:35

kurt:díky za informáciu:)
Naozaj su potrebné takéto info o tom,ako sa chrániť pred nebezpečným cicavcom akým je niekedy medved:)

Re:Medvede

Napsal kurt 23.1.06 16:18

Jaký je zdroj? Vcelku to odpovídá ostatním návodům, ale sou tu i rozpory. Rady můžou dát jedině ti, co mají více setkání s nimi. Doporučuju jurajlukac.blog.sme.sk či www.wol f.sk/medved.php

Medvede

Napsal Vlčica 19.1.06 20:56

Po dlhom hladaní som našla skvelu stránku o medvedoch:)Mne sa aspon velmi páči...tu je velmi užitočný urivok:)
Čo robiť pri stretnutí...
Pripravte sa na možné scenáre dopredu. Každý medveď aj okolnosti sú rozdielne, takže neexistuje presné pravidlo, ale nasledujúce rady už pomohli mnohým ľuďom.
Skúste pokojne zhodnotiť situáciu. Ak vás medveď ešte nezbadal, potichu ustupujte smerom, odkiaľ ste prišli a obíďte ho oblúkom. Nechajte mu dostatok priestoru a voľnú únikovú cestu - nepribližujte sa.
V prípade, že o vás už vie, zastaňte. Nekričte ani pred ním neutekajte - môžete vyprovokovať útok. Medveď vie bežať rýchlo ako kôň, smerom do kopca aj nadol. Keď stojí na zadných nohách, snaží sa vás identifikovať zrakom a čuchom, nechystá sa zaútočiť. Pomaly zdvihnite ruky a prihovárajte sa mu hlbokým, pevným hlasom nech vie, že ste človek. Pokúste sa zväčšiť vzdialenosť medzi Vami a medveďom pomalým cúvaním späť.Nebojácny, neodbytný jedinec môže byť synantropný. Pomaly cúvajte a sledujte jeho správanie - ak sa približuje, ostante stáť.


Ak vyleziete na strom, treba sa dostať aspoň 4 m nad zem.Pri náhlom stretnutí zblízka sa vyhnite pohľadu do očí šelmy (pre zviera je to znak agresie). Ak medveď zaútočí, často iba zastrašuje. Ruksak odhoďte len nevyhnutne na odvrátenie pozornosti, môže vám chrániť telo. Ak sa dostanete do priameho styku, ľahnite si na brucho s nohami pod sebou a rukami si chráňte krk a hlavu. Zotrvajte v tejto polohe a nehýbte sa. Keď medveď vycíti, že už nie ste nebezpečným, zvyčajne odíde.

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány