Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Kanibalismus

Re: Kanibalismus

Napsal Undertaker e-mail 22.7.10 02:02

Už jsem na to taky upozorňoval, ale zřejmě ještě knihu nevyprodali a autor si dostatečně nezarobil :-)
Myslím, že když někdo přijde ve stylu "mám peníze, chci chovat vlka", tak se k němu stejně nedostane... proto asi nemá cenu mu vnucovat nějakou knížku, protože kdyby takovej člověk chtěl, hledal by sám literaturu.

Re: Kanibalismus

Napsal Darcia 25.6.10 02:41

Tak ja osobne si myslim ze ta knizka tu bola spropagovana uz dostatocne, pokial kazdy druhy prispevok odkazuje na - nemozem o tom hovorit, kupte si knizku, zavana to dost reklamnou kampanou.

Re: Kanibalismus

Napsal Franta 11.6.10 13:27

Tak to tady nezkušeným Hanko vysvětluj Ty. Pořád někdo chce kupovat vlky, ptají se stále dokola a nemají představu co to s čistokrevným vlkem obnáší. Že jim to nevysvětlíš když se tu někdo chlubí s křížencem vlka a roťáka, nebo že třináctiletý má doma přímo vlka. Převěď to tady raději na tvé plemeno a nebudu se mezi děti co chtějí mít vlky montovat! A to že upozorním kde si to mohou pro pouhou představu přešprtat? Snad to není závist. Zmiňuji se o knížce jenom že jsou tady dotazy kde si co mohou o vlcích a o jejich chovu přečíst a hlavně kde si mohou zkontrolovat i filmové záběry. Měj se.

Re: Kanibalismus

Napsal Hanka 11.6.10 12:36

Koukám, že se sem asi přestanu dívat do doby než se knížka konečně vyprodá :o)))

Re: Kanibalismus

Napsal Franta 11.6.10 11:57

O požírání potomků je napsáno v knížce Od vlčích kousanců, po vlčí polibky. V knížce je vlepené hodinové DVD o této smíšené smečce. Z této knížky četla kousek paní Kubišová v pořadu Chcete mě. V knížce je popisováno narození šesti potomků vlčice Lupíny a která nechala pouze tři potomky. dvě samičky a jednoho samečka. Ty tři nechtěla vydat za žádnou cenu a tvrdě je bránila. Pochopitelně. V divoké tvrdé přírodě kdy je málo potravy a samec se také z lovu nemusí s úlovkem vrátit, mohou tito mrtví potomci být pro samici jako nutná poslední potrava k udržené mléka pro živé potomky. Samice je nesežere hned, ale až když jsou cítit jako rozkládající se potrava. Proto může dojít i k požírání vlastního druhu za určitých tvrdých podmínek, ale pravděpodobně již půjde o zdechliny. Vlk je masožravá šelma a mrchožrout k tomu. U psa domácího je to podobné. Pud sebezáchovy donutil po letecké katastrofě před lety v horách, že sportovní družstvo se projevilo pojídáním lidského masa z mrtvých kamarádů. Byl s nimi soud a padala slova o kanibalismu. Dnes lidé sežerou živé červy, hady, pavouky, brouky, šneky, kočky, psy, umlátí opičce hlavu přivřenou u prostřed stolu, sní jí mozeček a hlavně, nemají to za potřebí. Jiní pijí nápoje s živými rybyičkami. Musí se brát zbytečné situace a extrémní situace! Kdo se do extrémní situace nedostane, nemůže jen tak soudit! Franta

Re: Kanibalismus

Napsal Endží 10.6.10 20:02

No a tedka v Olomoucke Zoo asi nedavaji vlkum najest, protoze byli vychrtli az na kost, tak tam sezrali jedno mlade. Jeden ze samcu hlidal samici a kousal ji pod krkem a druhy si sel do nory pro mladata ,dostal se jen k jednomu a to roztrhal a sezral.

Re: Kanibalismus

Napsal DaRiaS e-mail 30.11.08 10:51

vlci jsou jedny z mála co nejsou kanibalové ;)) každej člen, dobrej člen:) Mají mezi sebou velké citové pouto..

Re: Kanibalismus

Napsal luky e-mail 25.11.08 15:14

Ano, vlčí děcka se mají často lépe, než ta lidská. Stará se o ně a rozmazluje je celá smečka.

Re: Kanibalismus

Napsal sarah137 e-mail (web) 24.11.08 19:34

to je pravda, vlci sa staraju o zranenych a chorych clenov svorky a ani si nikdy nepozieraju mladata, nikdy nijaky vlk neublizi vlcatu, dospeleho mozno kusne ked ho hneva, ale mlada nikdy nie, to si moze dovolit cokolvek

Re: Kanibalismus

Napsal vlmm e-mail 14.11.08 05:35

nejspis mas pravdu

Re: Kanibalismus

Napsal luky e-mail 13.11.08 09:15

Jsou to inteligentní zvířata, žijící ve smečce, kdy smečka vlastně tvoří rodinu. Neumím si představit, že by dorazili a sežrali zraněného druha. Možná mrtvého, v čase nejvyšší potravní nouze, (toho jsou schopni i lidé), ale i tak by jim asi moc nešmakovalo. Nevím, snad se nemýlím.

Re: Kanibalismus

Napsal vlmm e-mail 13.11.08 05:40

a kdyby se jedly navzajem tak tomu neuveŕim stejnak

Re: Kanibalismus

Napsal luky e-mail 9.11.08 21:27

O tom, že by smečka po zranění svého druha snědla nevím, dost o tom pochybuji. Každý člen vlčí smečky je platný a potřebný, vlci mají dokonce sociální cítění, když uhyne oblíbený člen, "oplakávají" jej. Četl jsem, že jakýsi zlatokop u Fairbanksu v Kanadě našel kdysi vlčí lebku s prokazatelně zhojenou frakturou spodní čelisti. Vlk po tomto úraze žil ještě několik let. Je jasné, že se o něj musela smečka starat jako o malé vlče až do zhojení zranění. Jinak by totiž uhynul hlady. Vlci jsou inteligentní zvířata se složitou sociální strukturou, ne paryby, které v případě zranění požírají klidně jedna druhou. :-)

Kanibalismus

Napsal Denis e-mail 9.11.08 14:17

Chtěl bych se zeptat zda jsou zaznamenány případy kdy se vlci ve smečce začali požírat z důvodů nedostatku potravy?? Nebo jestli jsou zaznamenány případy kdy smečka po smrtelném zranení svého druha snědla? Děkuji za diskuzi

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány