Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Havrani - jak na vás působí?

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Sabina 19.2.14 09:42

Jo dá myslím že když je vlk schpný žít s lidmi i když to tomu vlkovi asi nevihuvuje tak i vlk může být s lidmi štastný a to samí platí s havranem nejde o to ho ochočit jde o to aby byl u Vás štastný tak asi bude u Vás štastný taj bych ti radila aby sis ho nechala.

Re: Havrani

Napsal Polina e-mail 28.1.14 19:39

ahoojte :) mám dotaz ;) je možné havrana ochočit? Našli jsme s přítelem poraněného havrana, vzali jsme ho domů a dali do celkem velké klece,má tam jídlo vodu všechno..je možné, že si na nás zvykne na tolik, že poté nebude chtít opustit "naše místo" přítel ho bere i do rukou, havran je klidný, ze začátku kloval a chtěl přítele poranit-ale nyní mi přijde, že je hodný, nechce ani ulétnout...Proto se ptám?: DÁ SE HAVRAN OCHOČIT??? děkuji :)

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Sabina 6.1.14 21:38

Hevrani mám moc ráda ale tohleto je vlčí stránka tak mě to zaujelo.

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Sherly e-mail 6.1.14 20:45

Havran je moje znamení.Miluji je.

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Vlkan e-mail (web) 12.1.13 17:07

Havran není krkavec a naopak, lidé si je dost často pletou.

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal vlk007 e-mail 19.11.12 21:53

Havran .Podle mne je havran dustojny kdyz sedi diva se na tebe uprenyma ocima a ty si celou dobu najivne myslis ze te nesleduje.ale on tam je vnima kazdy tvuj dech a kazdy pohyb.
havrani jsou velice inteligentni dokazou vlky dovest ke koristi a havrani vedi ze jim vlci nechaji zbytek navzajem si pomahaji a vlci na jejich stedrost nezapomenou :)

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Wolf loner 7.10.12 17:53

Ještě když jsem byl v předchozím zaměstníní, bývalo v zimě před naší budovou s výhledem do polí velké havraní "letiště". Denně jsme je pozorovali a některé odlišující se jedince i rozpoznávali a měli je pojmenované. Občas jsme je i krmili. Bylo to zajímavé pokoukání protože dodržovali pravidla určité "hodnostní" hierarchie a běda tomu, kdo je porušil.
Ne nadarmo jsou tito ptáci "kámoši" s vlky. Nejen při lovu, ale i při hře. Možná si s nimi dobře rozumí (i uvažování o pospolitost smečky bude asi dost podobné s pospolitostí hejna). Totéž jako co pro havrany platí i pro krkavce. Těch je v oblasti, kde bydlím docela hodně, jen ta smečka vlků tu k nim chybí. Vlky v místní ZOO do toho nepočítám, i když i do jejich výběhu si krkavci občas na nějaké ty zbytky zalétnou.

Re: Havrani - jak na vás působí?

Napsal Nathalia Rawolf e-mail (web) 7.10.12 14:06

Na mě Havran působí jako zatracovaný tvor (což je rozhodně neprávem), přesto úžasný. Něco jako vlk. Věděli jste, že Havran je jediný pták na světě, který se vrátí pro svého zraněného druha? A vycítí, když mu už nemohou pomoci. V tom případě jsou s ním a zahřívají ho až do konce. Pokud se ještě může uzdravit, berou ho do hnízda a tam se o něj starají. Havrani jsou úžasně interligentní a dokáží si vytvořit opravdový vztah i třeba k člověku... Pokud byste chovali Havrana a naučili ho, že pro něj vždy máte něco k jídlu, můžete ho pustit zase do přírody a on se bude vždy v určitou hodinu vracet aby vás viděl a dostal něco dobrého. Dokáže vás mít rád. Pořád si o nich myslíte něco špatného?

Havrani - jak na vás působí?

Napsal Nathalia Rawolf e-mail (web) 7.10.12 14:02

Co ve vás vyvolá Havran? Ve spoustě lidí symbolizuje smrt a temnotu. Někteří jsou schovívaví, a pro ně má hodnotu tajemna, nezáma. CO vy?

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány