Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - Formy chovu vlkov

Re: Formy chovu vlkov

Napsal jaro e-mail 31.10.11 18:50

Lenka, to čo si uviedla vo svojom poslednom prípspevku na túto tému je hodné skutočnej poklony. Ľudia vo vzťahu k zvieratám skutočne často nevedia rozlíšiť, či ich prejavy sú skutočnou láskou a empatiou k prírode a k všetkému čo k nej patrí, alebo niekde hlboko v podvedomí si len uspokojujú svoje sebecké vášne často preložené silnou dávkou infantility. Vlk patrí tam kam patrí, do voľnej prírody, a tým ktorým v skutočnosti naozaj záleží na osude toho ktorého vlčieho jedinca, by mali skôr uvažovať o tom, či je v ich silách a možnostiach ovplyvniť osud toho ktorého vlka tak, aby tento mohol žiť pokiaľ možno vo svojom čo najprirodzenejšom prostredí. Nie je to tak, že vlka obdivujeme najmä ako symbol energie, sily, slobody, nezávislosti, istej vnútornej hrdosti, inteligencie a súčasne divokej nespútanosti? Ak áno, tak tieto symboly neznásilňujme nejakými umelými pokusmi nevyzretých pseudoochranárov vlka.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Ivčanka e-mail 23.8.11 16:59

Vlci nepotřebují vytápěnou ubikaci. V Pražské zoo do boudy skoro ani nechodí. Jsou moc dobře přizpůsobeni na naše zimy.Ale jinak souhlasím. Potřebují dostatečně velký a rozmanitý výběh.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal tentelem 22.8.11 21:19

Lenko já s tebou v podstatě souhlasím. Akorát nevím proč sem zatahuješ nějaké milionáře ?? proč by nemohl mít vlka né zrovna bohatý člověk ale člověk co by pro něj udělal první poslední ??

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Lenka 15.8.11 13:45

noo, nemá :( Taký luxus si nemožeme dovoliť držať špeciálne zariadenia pre každý druh živočícha osobitne. Máme len sieť rehabilitačných a chovných staníc určených pre nájdené zranené VOLNE žijúce živočíchy a to sú v skutočnosti poväčšine súkromné byty a domy zoológov národných parkov a CHKOciek. Akonáhle sa nájde niečo väčšie, je problém komu to dať a ako to chovať, aby to prežilo. Živelným chovom kadejakých módnych exotov u bežných ludí sa problém len znásobuje. Kam potom umiestniť šelmu odobratú z nevhodných podmienok z domáceho chovu? Dvaja bratia, prírodní slovenskí vlci čakali na umiestnenie rok, kým sa pre nich našiel domov v Grécku...

Re: Formy chovu vlkov

Napsal HANKA 15.8.11 11:13

Stát žádné chovné stanice na vlky nemá.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Lenka e-mail 14.8.11 17:09

Jasné že sa zhodneme! Ja sa len desím všetkých tých týpkov, ktorí sú schopní od samej lásky k vlkom (alebo že nevedia kam by ešte vrazili svoje lahko "zarobené" milióny...) zohnať si nejakého za každú cenu trebárs od dákeho lesáka od nás z Rudohoria. A keď to nejde u nás, tak z Bulharska, keď nie odtial, tak z Kanady. Proste sebecké nevyzreté decko bez miery a úsudku, len aby sebe splnil svoje úchylné sny mať vlka a pritom je na také zviera úplne nepripravený, nič nemá pre neho zabezpečené, nevie kde bude sám o dva tri roky, nie to ešte aby myslel na to, čo bude o pár rokov robiť s tým nešťastným zvieraťom a ako to s ním asi tak skončí... Skrátka toto nenávidím! Tú zaslepenosť, tú odpornú túžbu človeka také nádherné divoké zviera pokoriť, vlastniť, ovládať, nanútiť mu svoj spôsob života a, budem sa opakovať, mať ho ako živú chodiacu trofej. Úplnym vrcholom arogancie je, keď si majitel namýšla, že vlk je u neho šťastný či nebodaj že on sám je pre toho vlka plnohodnotnou náhradou všetkých sociálnych potrieb, ktoré by mu normálne dávala vlčia rodina... Nepochopím, čoho všetkého sme schopní v mene lásky.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal ShadowWolf (web) 14.8.11 15:31

Tentelem: Pokud už o něčem tvrdíš, že je to "kravina", tak to laskavě zdůvodni. Říct o něčem, že je to blbost dokáže i 3leté děcko, takže se laskavě chovej alespoň trochu na úrovni. Zrovna u toho posledního článku od Lenky by mě zajímalo, co se ti na něm nelíbilo.

Lenka: Takže se shodnem, že blbcovi takovéhle zvíře nesvěříme, ale expertovi (popř. organizaci) s léty praxe, dostatečnými financemi, výběhem a hlavně spoustou času, už jo. :)

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Lenka 13.8.11 20:19

Vážne? Zaujímavé. Mohli by ste prispieť konečne už aj niečím vecným do diskusie a nie riešiť či sa nudím? Diskutujme k veci, nech sa niekam pohneme! Každý názor sa ráta.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal tentelem 13.8.11 12:50

To co si napsala je kravina. Asi se hodně nudíš že ?

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Lenka 13.8.11 09:57

Odpovedal si si aj sám. Akonáhle sa jednotlivec svojimi schopnosťami, znalosťami, možnosťami a racionálnym prístupom k vlkom pozdvihne nad temnú masu kadejakých zbohatlíkov, rádobychovatelov a tiežmilovníkov šeliem, má už blízko k tomu, aby ho štát, úrady či susedia konečne začali brať fakt vážne, ako seriózneho majitela a profi chovatela, ktorý sa o svoje zvieratá skutočne dokáže DOBRE postarať počas celého ich života. Myslím si, že takéto zariadenia, hoci v súkromných rukách, by boli velmi velmi vítané a boli by úplne rovnocennou alternatívou k štátnym rehabilitačným a záchranným staniciam volnežijúcich živočíchov. Miesta pre problémové šelmy nie je nikdy dosť, len klúčovým problémom je prekonať práve ten záhradný amaterizmus a vypracovať sa niekam hore. A na to sa musí v jednom človeku stretnúť zdravý rozum a súdnosť, straaašne plná peňaženka, zoologické a kynologické vzdelanie alebo aspoň poznatky a hlavne prax, obrovská zanietenosť a snaha nie na chovaných šelmách zarábať ale im pomôcť zmeniť obraz v spoločnosti a velmi dobré organizačné schopnosti na vybudovanie a vedenie takého náročného zariadenia. Takýchto ludí, čo by toto všetko spĺňali je v Čechách aj na Slovensku strašne málo a to je ten dôvod, kvôli ktorému zo zásady odmietam súhlasiť s chovom velkých šeliem u súkromníkov, pretože viem, že v takých prípadoch za kratší koniec vždy ťahá zviera.
A ešte, vlk tu v najbližších rokoch určite nie je na vymretie! A keby aj bol, o záchranné chovné programy by sa postaral štát prostredníctvom svojich ZOO a chovných staníc, plus tie súkromné zariadenia na úrovni. Predsa nebudeme zachraňovať druh chovom na záhradách dobrovolníkov, nie?

Re: Formy chovu vlkov

Napsal ShadowWolf (web) 10.8.11 00:50

Lenka: Zajímalo by mě, co je míněno tím amatérským chovem.
Podle mě je úplný zákaz chovu blbost, neboť pokud by volně žijící vlky postihla nějaká katastrofa (například banda kreténů s flintama... v dnešní době bohužel dosti pravděpodobné :-/ ), tak je možné, že by se v soukromých chovech a v ZOO uchoval dostatečný genofond na, alespoň částečné obnovení populace. Ovšem je samozřejmé, že by je neměli dávat každému blbcovi, který má dost peněz. Dotyčný, který by žádal o povolení chovu, by měl mít jednak dostatečnou kvalifikaci (praxi), a druhak dostatečné podmínky (velký výběh, dostatek času, atd...), pro zajištění potřebného welfare zvířete. :)

Re: Formy chovu vlkov

Napsal tentelem 9.8.11 15:32

Lenko nevím proč by to měla být hovadina když si někdo doma chová lvi. A navíc je to jenom váš názor!

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Lenka e-mail 8.8.11 14:12

a môj názor je, že je to hovadina, nech sa na to skúšame pozerať z akejkolvek strany! Neviem čo si to tu stále nahovárame. Neexistuje žiadny racionálny dôvod, prečo súhlasiť s amatérskym chovom velkých šeliem u súkromných osôb niekde na záhrade. Je to maximálne sebecké a bezohladné a nekončí to happyendom...
Svatopluku, aj by som vám na to dačo povedala, ale radšej sa zdržím...

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Najlvin e-mail (web) 8.8.11 10:22

Můj osobní názor je, že pokud se někdo rozhodne chovat vlka, tak by mu měl zajistit alespoň takové podmínky, jaké mají vlci v zoologických zahradách. To jest velký otevřený výběh, zateplená ubikace a pokud je to jen trochu možné, tak alespoň chovat je v páru. Vzhledem k tomu, že vlk je smečkové zvíře, sámotný by asi zrovna šťastný nebyl...

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Vlkan e-mail (web) 5.8.11 14:50

Můžeme hlasovat, kdo je pro jaký druh(formu) chovu vlků? Je však potřeba stanovit určitá minima, aby vlk, pár vlků či vícečlenná smečka vlků nestrádali. Tak kde jsou další nápady?

Re: Svätopluk

Napsal AsciiWolf e-mail 5.8.11 11:04

Co kdybyste místo toho "grammar nazi" příspěvku napsal raději něco věcného k tématu?

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Svätopluk e-mail 5.8.11 00:49

Vážená, slovenský jazyk obsahuje hlásku ľ ( poľovník, veľmi, chovateľ, rozvaľovať, podľa, udržateľnosť, odkiaľ, ľudský, vysvetľovať, ľudia, strieľať, niekoľko, pohľad ). Hláska ľ má schopnosť meniť význam slov.

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Najlvin e-mail (web) 26.7.11 15:11

Samozřejmě, a ne jen jedno. Snad si nemyslíš, že lze divokou šelmu, navíc takovou, která spadá i mezi ohrožené a chráněné druhy, chovat jen tak ;-)

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Tomáš e-mail 25.7.11 12:30

potrebujem nejake povolenie?

Re: Formy chovu vlkov

Napsal Yurichan e-mail 5.11.10 22:04

Myslím, že před tisíci lety to byl taky nepřirozený zásah, když si člověk ochočil psa.. Každé zvíře si zaslouží svobodu.. Jen vlci a pár jiných zvířat si podle mého názoru tu nezkrotnost zachovali i vedle člověka..

1 2 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány