Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - film

Re: film

Napsal Zackrie e-mail 24.2.14 12:17

Moc se mi líbí film Léto s vlky a Přežít s vlky

Re: film

Napsal Černá vlčice 20.2.14 20:42

NEJLEPŠÍ SERIÁL S VLKY JE PODLE MĚ: WOLF S RAIN :-) :-)

Re: film

Napsal Lucia e-mail 17.7.10 21:33

Ahoj nevím zda už máš odpověď na tu otázku co je to za film z toho videa, ale píšu když ne. Není to film je to devíti dílny seriál s názvem Wolf lake. Je pouze po anglicky bez titulkú a je celkem zajímavý

Re: film

Napsal Undertaker e-mail 9.3.10 20:51

Možná jste měl jen štěstí na někoho, kdo chtěl světlejší, ale obecně znám dost lidí a já mezi ně taky patřím, kterým se líbí tmaví, rezatí nebo prostě jiní než klasicky šedí. Ono je to možná tím, že ti, kdo prahnou po šedivém ČVčku znají hlavně fotky vlků např. z Yellowstonu, ale karpatského vlka nikdy neviděli.

Re: film

Napsal Franta 9.3.10 14:33

Nepsal jsem že dělá změnu kde kdo, ale FCI v roce 1994 a psal jsem jenom že když někdo začne dělat nové psí plemeno, má určitou představu a napsal jsem jaká byla první představa v těch letech jak píšeš XY. Ty už znáš právě tu novou změnu od FCI z roku 1994 A jestli mě někdo například z čévečkářů tvrdil že chce světlejší štěně, tak asi světlé dávají do popředí. Franta

Re: film

Napsal Hanka 9.3.10 13:24

Já mám a znám úplné znění standartu. Nikde tam není nic jiného než co jsem ti psala. Prostě nikdo neupřednostňuje světlou barvu nad tmavou. Všechny, které jsou ve standartu popsané, jsou rovnocenné. Navíc si myslím, že jakoukoliv změnu nemůže dělat "kde kdo", jak jsi psal.
Nikdo ti neubírá, že jsi vlčáky sledoval už v roce XY, ale neupírej nic takového i jiným lidem. To není o tom, kdo plemeno sleduje déle a "lépe".

Re: film

Napsal Hanka 9.3.10 13:20

Ale tohle Franto všichni víme.....

Re: film

Napsal Franta 9.3.10 12:01

Ještě bych Hanko dodal že standard č. v. byl schválený Generálním shromážděním v Helsinkách v roce 13. 6. 1989 a vydalo ho pod číslem 332 až v roce 28. 4. 1994 Ale jeho původní znění standardu předložené Československem bylo v průběhu projednávání v komisi pro standardy FCI zkráceno a hlavně upraveno. Proto se Hanko nikdy neshodneme. Myslím že Tys ještě nežila v té době kdy já získával informace a držíš se novějších věcí. Dnes už mnohému nerozumím a rozumět už ani nechci. Je to asi jít proti větru. Franta

Re: film

Napsal Franta 9.3.10 11:47

Ahoj Hanko, jenom tak v krátkosti. V šedesátých letech co jsem slyšel o šlechtění plemene č. v. a později v roce 1973 co mě ho nabízeli u vojska a já ho pro jeho nespolehlivost odmítl a raději jsem si vzal německého ovčáka který byl vyřazen a určen pro utracení a kterého jsem později dostal na mistrovství ČSSR v rámci pohraniční stráže na 3. místo, se mluvilo o standardu č. v. že tohle plemeno se má podobat karpatskému vlku a to je hnědá barva se světlou maskou kolem spodní mordy. Stačí se podívat v Zoo na karpatské vlky jaká barva u nich převažuje. A co se týká povahy č. v. měla být po psu. Jak to dopadlo a jak dlouho se to drželo celá léta si můžeš přečíst ve spoustě starých časopisů pes přítel a podobně. Tak že já osobně vycházím z prvního standardu při počátečním šlechtění. A co potom kdo měnil mě moc nezajímalo. V roce myslím 1988 FCI schválilo v FCI tohle plemeno. V roce 1993 po zániku Československa převzala patronát Slovenská republika, přesto, že se šlechtění dělalo na chovně stanici v Libějovicích u Vodňan blízko mého města Písku. Za ta léta kde kdo dělal změny a ne vždy k lepšímu. Plemeni č. v. které se dělalo hlavně pro vojso jsem dříve fandil, ale dopadlo to z několika hlavních důvodů jinak a u vojska zůstal dělník německý ovčák, který si nejsnáze přivykal na nové a tolik často měněné psovody. Proto z mnoha důvodů dávám stále přednost německému ovčáku a je mi dnes už jedno co si s č. v. uděláte. Já a mnozí jiní to neovlivní podobně jako se nikdy nevrátí starý standard německého ovčáka kterého někteří hodně pokazili jak v povaze, tak ve standardu. A ještě k tomu když do něho pustili trojku displazie i když pouze na rok. Také u něho byl standard například s rovnými zády a s mírně spáditou zádí a jak to dopadlo ? Výstaváci mají kapří hřbety které se dříve vyřazovali z chovu. Dnešního výstaváka který při pohybu vypadá jako připosraný lezoucí po kolenou bych nechtěl ani zadarmo. Přesto je dávají do popředí. Hanko nemám čas slovíčkařit. Děláte to dobře a držím Vám všem podobným palce. Ahoj

Re: film

Napsal Hanka 9.3.10 06:35

Ale mně jsi Franto neodpověděl..... :o(

Re: film

Napsal Franta 8.3.10 14:59

Myslel jsem, že stačí jenom jednou upozornit na někoho kdo má určité zkušenosti s chovem vlků u nás, ale nenapadlo mě a vy jste to nepochopil, že čtenáři asi nečtou všechny odkazy, protože se stále ptají na ty samé věci kdo neví o prodeji vlka, že by chtěl vlče, jestli neví někdo o nějakém filmu o vlcích a pod. Tak jsem prakticky asi odpovídal všem jednotlivcům, aniž bych za tím sledoval něco jiného. Tady propagaci na těchto stránkách neudělám a o propagaci se postarají za chvíli jiní a jinde. Tak že Vám uvolňuji místo a odpovídejte zde na těchto stránkách Vy. O tom křížení před lety bylo prý hádek moc, a bylo mi jedno k čemu odborníci samičky použijí, ale už mi nebylo jedno, jak to odnášel zakladatel č. v. pan Ing. Hartl k vůli nim. Podle vašich naštvaných odpovědí je moje smečka stále ve Vašem oku trnem. Omlouvám se, zapomeňte na nás a hrajte si dál s č. v. Já mám na práci 250 hodin filmového materiálu o smečce, který bych si nechtěl nechat pro sebe. A že jsou kanadští vlci v povaze mírnější, jak to potom berete s každým psím jedincem ? A to podle filmu nebo fotografií nepoznáte Armína jestli je to kokr nebo německý ovčák ? To potom nejste kynolog, ale pouhá pára z kynologického lejna když umíte urážet dobrého psa ! Nemáte v něčem pravdu a o něčem co se týká nějakého přidávání krve jak a co dopadlo mi není podrobně známo. Mohl by jste mi možná drobet více informovat o Vaší pravdě a potom bych mohl i já Vám odpovědět. Franta

Re: film

Napsal Undertaker e-mail 8.3.10 06:49

Tady ale vůbec nejde o peníze, ale o princip. Chápu když hodíte odkaz do jednoho, vou vláken, ale když do všech, tak to není normální. Myslím, že o vlcích existuje víc knížek, které by se daly doporučit. Co s tím má společného, jestli jsem si Vaši knihu koupil? Není to pro mě taková modla, že bych ji nutně musel mít v knihovně. Přečíst si ji mi stačí.
To vůbec není o závisti, jenom o tom, co je zdravé doporučení a co už rozkopírovaná přehnaná reklama.
Ano, k přidání vlčí krve jednou dojít musí, ale podle mě tohle byla ta nejhorší možná varianta a ještě to zdaleka nebylo potřeba, jen bylo potřeba obhájit přimíchání Vašich kříženců.
Kde jste přišel na to, že ČSV už nesplňují standart v kostře a barvě? To je pouze výmluva, po které měly jít Mutary do chovu ČSV tak, aby to nikdo neřešil. "Ozdravit" plemeno krví kanadské vlčice mi nepřijde nejšťastnější (je to i lépe), ale pořád to ještě není to nejhorší na celém postupu.
Přimíchat tam psa, který má možná něco společného s NO, ale nikdo neví, jestli to není poloviční kokr, tak to se skutečně povedlo a to pytlíkování tajně je prostě podraz na slušné chovatele ČSV.
Kde jste zjistil, že je preferováno ČSV šedé? To, že jsou i šedivá snad nemění nic na tom, že podle standardu jsou barvy jasně dány a jejich škála je dost široká. Rozhodně to není důvod použít kanadskou vlčici, jen alší výmluva proč to tak "muselo" být.
Jde o vlčí povahu, ale rozdíl mezi karpatským a kanadským vlkem tam určitě je a kanadští vlci jsou rozhodně mírnější.
Co s tím má co dělat to, že Ares žádnou fenku nenakryl? Pokus tak, jak byl definován p. Ing. Hartlem měl už dávno skončit a úplně jinde než skončil.
Rád si nechám něco vysvětlit, ale rozhodně ne zdůvodnit takhle podraz na lidi. Snad není potřeba abych po Vašem vysvětlení sdílel stejný názor.
To se mám ptát zaklaatelů ČSV, jestli by se se mnou bavili? Budete se divit, ale ti, se kterými jsem přišel do kontaktu se se mnou bavili. Pořád ale nejsem z těch, kteří by po diskuzi automaticky měnili názor na věc.
Bez urážky, ale když už se lidé ptají na DVD, tak vím o titulech, které jim rozhodně řeknou víc, než za každou cenu propagovat svůj titul. Tím neříkám, že tam nejsou pěkné záběry, jen se daly podpořit ještě vhodným komentářem.
Roman

Re: film

Napsal Hanka 8.3.10 06:24

Ahoj Franto, můžeš mi napsat, kde jsi vyčetl, že čsv. přestává splňovat daný standart v kostře a barvě? Franto, prosím tě, kde "se požaduje" čsv ve světlé barvě? Možná tak praštění italové. Četls standart?
Barva srsti: Žlutošedá až stříbrošedá s charakteristickou světlou maskou. Světlá srst je rovněž na spodní části krku a přední hrudi. Přípustné je tmavošedé zabarvení s světlou maskou.

Re: film

Napsal Franta 6.3.10 13:41

Jak mohu jinak na těchto stránkách vysvětlit o problémech s chovem vlků kříženců než poukázat na moje zkušenosti s vlky. Není týden aby někdo nehledal koupi vlčete a nebo křížence. Horší je, když někdo podvodně mabízí v inzerátech prodej čistokrevných vlčat. Propagaci jsem zatím nikde nedělal a z knížky nemám do dnes korunu. Když dá nakladatelství 7 - 10 % z každé prodané knížky, tak to asi nebude nic moc výdělek na to kolik se knížek vůbec prodá. Vy jste si ji určitě nekoupil. Většinou jsem knížky rozdal přátelům, ale peníze musím odevzdat nakladatelství a ti mě procenta čtvrtletně odečtou. Jsem jenom rád, že ji někdo po letech vydal, tak že nemáte proč závidět. Zkuste si vydat knížku svou a poznáte. Za ty křížené fenky co si je vzali odborníci, proč bych jim měl do toho kecat. Byl jsem rád, že je perfektně zvládli a neskončili utracením u nějakého ješity. Jestli by se přidala vlčí krev do psího plemene č.v. které už přestává splňovat daný standard jak v kostře, tak v barvě, proč plemeno neozdravit. Je zajímavé, že č.v. měl mít barvu po karpatském vlku tmavší a dnes se požaduje č.v. světlé. A kanadská vlčice Lupína byla hodně světlá. Co se týká povahy vlka kanadského a karpatského jde stále pouze o vlčí povahu a to je při křížení problém. Proto Áres žádnou fenku ani bez papírů nenakryl ! Jeho povaha byla po matce Lupíně a fenky v povaze po otci Armínovi. Ale tady jak vidím co píšete, nemá cenu Vám něco vysvětlovat. Bylo by nejlepší zeptat se zakladatelů č.v. jestli by se s Vámi vůbec bavili. Napsaný dokument nemusí být někdy pravdivý, ale podložený filmovými fakty je už něco jiného. Proto ta zmínka o DVD. Tak že svůj názor si vysvětlujte jak chcete, ale tady na těchto stránkách se zájemci ptají po DVD o vlcích, která jsou převážně z volné přírody a nebo z ohrad. Franta

Re: film

Napsal Undertaker e-mail 5.3.10 03:52

Nechápu to jako propagaci chovu vlků, jde mi jen o to, že mi přijde dost sebestředné dávat reklamu na svou knihu do každého vlákna. Chápu, že Vám z toho jdou peníze, ale nemuselo by to být tak okaté. Nebo sna neexistuje jiná kniha, která by problematiku vlků přibližovala?
Proč by mělo být DVD dokumentem o pravdivosti? Při troše snahy mohlo být dokumentem jako takovým (Jen můj názor, že by to bylo vhodnější).
Bylo toho popsáno dost, ale taky v mnoha verzích. Nejde o Árese, ale i o ty dvě fenky. Silně pochybuji, že jste neměl tušení, co se s nimi děje a myslím, že jako chovatel jste tomu mohl zabránit. Kdyby se jednalo o spojení karpatského vlka a čistokrevného NO s PP a veřejně se o tom vědělo a diskutovalo, neměl bych proti tomu nic. Takhle je mi spíš líto, že se Vám povedlo odchovat tyto křížence, kteří znevažují čistokrevný chov. Vůbec nejde o trn v oku, jen to berte jako konstruktivní kritiku. V souvislosti s ní bych chtěl pochválit, co jste Armína naučil.
Roman

Re: film

Napsal Franta 2.3.10 09:18

Přeji hezký den, na knížku jsem upozornil že je to o české kynologické práci a mělo by to varovat další zájemce o chov vlků co to všechno obnáší. V žádném připadě by to neměla být propagace k chovu vlků, ale naopak. Na těchto stránkách je dost zájemců o čistokrevné vlky a přitom jde o pejskaře, co nezvládnou ani malé psí plemeno. A jestli si někdo myslí že by vlka zvládl kousáním do čenichu . . . Proto jsem zajel na tyto stránky na kterých kde kdo pouze o vlcích špekuluje a přitom je viděl v Zoo a v televizi. Že Vám chybí komentář k DVD je asi tím, že jste nečetl knížku. DVD by se mělo brát jako dokument ke knížce o pravdivosti, co se v knížce píše. A jenom pro informovanost že ta knížka je zkrácena o šest let, protože materiál se ztratil a firma zkrachovala. Po přepsání materiálu a předání ho jinému nakladatelství se ozvalo po letech další jiné nakladatelství, že vydalo knížky aniž by mě o tom někdo předem upozornil. Materiál se zkrátka u nich najednou našel. Je slíbeno od tohoto nakladatelství vydání druhého dílu. S přidáváním kříženců po vlčici Lupíně a po psu Armínovi do plemene československého vlčáka bylo toho popsáno dost a dnes již osmiletého Árese jsem s žádnou fenkou nespářil pro jeho vlčí povahu. V žádném případě bych křížence nikomu jen tak do ruky nedal, když vidím co všechno dnešní pejskaři na své psy až za mučidla používají. Už jenom čekám na hlupáka, který doporučí dávat psům do čenichu kruhy jako býkům. Jestli jsem u vás trnem v oku, zapomeňte na mojí smečku. Franta

Re: film

Napsal Undertaker e-mail 28.2.10 11:04

Dle mého názoru tu nemusí být v kažém vláknu reklama na Vaši knihu. Sice jsem ji nečetl, ale DVD jsem viděl a trochu mi tam vyila absence jakéhokoliv komentáře. Navíc můj názor na montování kříženců od Vás do čistokrevného chovu ČSV je čistě negativní.

Re: film

Napsal Franta 13.1.10 13:15

Píšete o filmech s vlky že Vás to všechno o nich zajímá. Kdyby jste četla pozorně tyto stránky, jsou tu odkazy na vydanou knížku o chovu vlků Lobba, Durmana, kanadské čistokrevné vlčice Lupíny v Plzni a v Písku. Ke knížce jsou filmové záběry v DVD. Knížku s DVD lze zatím koupit pouze v nakladatelství www.conviva.cz pod názvem knížky Od vlčích kousanců, po vlčí polibky. V materiálu jsou záběry i o chovu přímých potomků vlčice a psa F-1. Mějte se Franta

Re: film

Napsal iva e-mail 9.1.10 18:22

fairlight mas prekrasnej veb u toho vydea jsem brecela je to uplne moc nadherny vydeo :DDDDD

Re: film

Napsal iva e-mail 9.1.10 18:14

:d

1 2 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány