Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - chovné stanice

Re: chovné stanice

Napsal Haimi e-mail (web) 24.11.11 11:39

Lidé jsou různí a hlad je hlad.

Re: chovné stanice

Napsal Franta 24.11.11 10:21

Kde jsi viděla a nebo který vůl Ti řekl, že vlci žerou granule, to mi nežrali ani psi. Fr.

Re: chovné stanice

Napsal Haimi e-mail (web) 24.11.11 06:46

Já bych též chtěla vlka, ale nechci ho "chovat". Vlk u mě připadá v úvahu jedinně tehdy, když na to budu moci zajistit pozemky, opravdu velké a tudíž ho nebudu muset držet v obýváku. A taky by nesměl být sám, aby mu nebylo smutno a muselo by se zajistit krmení.. Z toho vyplívá, že aby byl vlk alespoň trochu šťastný, musela bych mít peněz jako želez, takže to u mě přijde v úvahu až zadlouho (pokud vůbec někdy). Každopádně chci říct, že by se chov vlků neměl tak úplně odsuzovat. Co je špatného na tom, vytáhnout vlka ze zoo a umístit ho do většího výběhu s lepšími stromy? Ale naopak musím souhlasit s tím, že chování vlků "na vodítku", přičemž chudák je krmený granulemi a smečku mu dělá jeden NO, to už je opravdu zlé pohrdání přírodou.

Re: chovné stanice

Napsal Radim e-mail 23.11.11 23:48

ja osobně vlka chci, mam rád ty zvířata, ale domácí chov není to co je hubí. Hubí je to, že právě nejsou lidi na vlky zvyklí a tudíž jakmile je blízko vlk, mají potřebu ho zahubit. Můžete si říkat co chcete, ale mluvíte kraviny. Vlci by se měli chovat, protože jedině tak je lid přijme mezi sebe. A divocí vlci vždycky zůstanou ve smečkách krásní divocí vlci!!! To že se začne o pár vlků více množit na tom nic nezmění.

Re: chovné stanice

Napsal cowgirl e-mail 1.8.08 16:21

ahojda, lidi, chci Vás poprosit, vím, že moje nabídka sem nespadá, navíc jde o psa, který byl vyšlechtěnej k hubení vlků, ale mám prosbu. Pokud byste někdo věděli, kdo by chtěl půlroční fenku vlkodava s PP, krásnou černou, tak prodávám, rodinné důvody. Víc info dyštak mailem, díky moc, chci pro ní jen to nejlepší

Re: chovné stanice

Napsal Dasty e-mail 18.7.08 15:23

Nic takovýho by fungovat určitě nemělo......a i kdyby tak přece jen to budou řídit lidia kdo z nás je neuplatitelný co? Vlčí rod se tak akorát zdegeneruje s domácíma ratlíkama.....co s toho bude (dalmatinovlk obecný?)...můj názor je jednoznačý.... Chovné stanice NE! Nechme to na přírodě!

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 13.7.08 11:33

Pokud jde o ohrožený druh, bude asi třeba souhlas Veterinární správy. U nebezpečných zvířat je to automatické.

Re: chovné stanice

Napsal Bára e-mail 11.7.08 15:00

dobrý den chtela bych se zeptat co vse je treba zaridit a kde pri zalozeni chovne stanice napr. chameleona jemenskeho. dekuji za odpovedi budu cekat na e-mailu

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 11.7.08 09:00

Strašné! Především rozhodnutí, že nešlo o týrání psů. Paní měla jistě nějaké peníze, vždyť odchovem lukrativních plemen si jistě vydělala, tak ji asi nedělalo problém podmáznout nějakého úředníka. Vždyť v korupci je náš stát na úrovni některých Afrických zemí! Já se už opravdu divím jen máločemu, ale nepochopím to, že si někdo přišel koupit štěně a nechtěl vidět rodiče, neprohlédl si její "chovnou stanici." Já když jsem kupoval psa, několikrát jsem zajel k chovateli na návštěvu. Pejsky měl krásné, dobře vedené, tak jsem neměl co váhat.

Re: chovné stanice

Napsal Wahya e-mail 10.7.08 16:17

Lidé jsou zkrátka obludy. Tady je další případ jedna káča v šeru v kotcích metr na metr chovala psy. Ty záběry jsou opravdu hrozné a ona vyfásne jenom pokutu. Tomu se říká spravedlnost co?!
tn.nova.cz/bin/searc...

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 10.7.08 11:20

Tomu se ani nechce věřit, že je někdo něčeho takového schopen. Chudáci psi, a chudák musher, který se musel dívat na to, jak mu jeho smečka umírá pod rukama. Hrozné... :-(

Re: chovné stanice

Napsal Wahya e-mail 9.7.08 18:26

To jo, babička má sice jen kokra, ale ten jak vidí slepici, tak je po slepici. Ale bohužel pes jako ho máš ty je pro některé lidi až moc hezký a závidí. Teď dávali ve zprávách reportáž o chlapovi, co měl nejdřív spřežení husky a potom české sáňové psy (nebo tak nějak). Ty husky mu někdo otrávil a teď mu začíná trávit i ty saňaře. To je fakt na zabití, já ho potkat, tak normálně skončil, chlapeček! Nechápu jak se někdo může mstít na zvířeti, to je prostě pomatený psychopat. Navíc zabít zvíře a ještě takhle zákeřně, to je zrůdnost nejpodlejší.

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 9.7.08 12:34

Neboj, pejsek nezahálí. Využívám jej v canicrosingu. Prostě si jej uvážu k pasu a "goo." Třeba čtyřicet kilometrů. Musím se přiznat, že na konci cesty má zjevně více sil, než já. Jednou stihl na vodící šňůře v nestřeženém okamžiku po celodenní únavné tůře bleskově zakousnout slepici toulající se u cesty. Je to zkrátka vlk převlečený za psa. :-)

Re: chovné stanice

Napsal Wahya e-mail 9.7.08 11:54

To je dobře, na chatě se ten jeho temperament vyřádí. :)) Šlo mi jen o to, aby lidé nepřeceňovali svoje vychovatelské schonosti. Stejně jako děti neujezdí fríského koně, tak ať se lidé s nedostatkem pochopení, trpělivosti a kvalifikace nepouštějí do takhle temperamentního zvířete, protože jakmile vlk ukáže svoji sílu, projeví se u nich slabosti.

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 8.7.08 22:24

No ono to fakt není nic jednoduchého, Wahyo. Kdo se s tím v praxi nesetkal, neuvěří! Takový "obyčejný" husky. Jenže pokud jej člověk chová v bytě, nemá možnost jej v případě, že tzv. zlobí zavřít do kotce, má problém. Musí s ním zkrátka vyjít a přitom se uplatnit jako vůdce smečky, což není tak lehké, jak by se mohlo zdát. V případě nezdaru skončí milý seveřan v psím útulku, to je jasné, a takových případů není málo. To je věc, která mě děsila od samého počátku, co v mém bytě začalo pobíhat sedmikilové štěńátko huskyho. Byl jsem z něj na mrtvici, a zároveń mi bylo jasné, že to musím zvládnout, jiná cesta prostě není. Štěňátko prostě běhalo s pneumatikou kolem paneláku, o víkendech v Beskydech, nyní po deseti letech mám z něj panelákového super sportovního psa. On je snad spokojený a já jsem díky němu možná pronikl do neznámé dimenze.
A když jdu na procházku, běžně slýchávám rčení malých dětí: Maminko, to je vlk. Zasměji se, a je mi dobře. :-) Vlk to ale opravdu není, a ani se to nesnažím nikomu vysvětlovat. Vlk by se mnou v rušném městě na procházku určitě nešel. :-)
Husky má také někdy problémy, je to "plašan," po vlkovi. Proto jej miluji. A trochu lituji, mám někdy špatné svědomí, snad si to vynahradí na mé chatě v horách,kde jsem s ním momentálně. :-)

Re: chovné stanice

Napsal Wahya e-mail 8.7.08 19:37

Přesně tak, deprimovaný vlk se může projevit buď apaticky, což trhá srdce anebo se v něm může probudit nečekaná agrese. Jakmile holt člověk zklame vlka, vlk ho už nikdy neuvidí stejně, často ho i zavrhne. Jenže u lidí se pak objeví zpětná vazba, budou mít na vlka vztek a začnou sami projevovat agresi, mít potřebu jaksi se infantilně mstít, protože si neumí přiznat vlastní selhání. Pka to odskáče chudák vlk a jen kvůli lidské blbosti - opět.

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 8.7.08 08:43

Vlkovi ani nejde nic přikazovat. Lze ho jen brutálně zavřít do klece. Vlk se člověku nikdy nepodřídí. Spíš se člověk musí podřídit jemu, musí jej respektovat. Jinak si ho nepohladí ani v kleci. :-)

Re: chovné stanice

Napsal Elisa e-mail 8.7.08 08:29

Jj. Jsou to nespoutana zvirata, kterym nikdo nesmy prikazovat. A kdyz to udela, tak nema srdce. A ani mozek!

Re: chovné stanice

Napsal Wahya e-mail 7.7.08 22:25

Asi tak, taky chovám vlky v posvátné úctě a lásce a ....(spousta vhodných substantiv :)) ). Nepřestala bych si vyčítat kdybych mu jakkoli ublížila. A kdo vlastně chce mít z vlka mazlíka? K tomu jsou tu jiná zvířata, kterým to vyhovuje. Není vlk krásný právě tím, že je silný, divoký, nespoutaný, citlivý, majetnický, zkrátka vlk? Pouta by mu utrápila duši, vím jak takový vlk vypadá a je to k pláči.

Re: chovné stanice

Napsal luky e-mail 7.7.08 21:00

Já bych si štěně vlka nepořizoval. Mám totiž vlky příliš rád na to, abych je nutil k něčemu, k čemu je příroda nevybavila. K soužití s člověkem.

1 2 3 4 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány