Vlčí svět - www.vlci.info

Diskusní fórum - 10 vlčích mláďat zavražděno

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal gay e-mail (web) 8.2.12 09:07

jmzuhzhthtbh

Re: Luna

Napsal AsciiWolf e-mail 27.6.11 13:17

Jinak, ono se může zdát, že něco takového se děje pouze v USA, nicméně opak je pravdou.
Na Slovensku se něco podobného děje každoročně.
Nemám sílu to celé rozepisovat znova, tudíž zde vložím text, jenž jsem napsal do jedné nejmenované diskuzní skupiny.
--------------------------------------------------------------------------------
Zdravím,

Chtěl bych zde tímto způsobem upozornit na smutnou situaci vlků na Slovensku.
Na Slovensku je vlčí populace čítající přibližně 200 až 300 kusů, nicméně každoročně (respektive každou zimu, když je lov povolen) je cca. 150 až 160 vlků (více, než 50% populace) vystříleno.
I když je vlk považován za kriticky ohrožený druh a Slovensko svým jednáním porušuje přísné směrnice EU, prochází jim to.
Proč? Jelikož na Slovensku mají polovníci obrovský politický vliv a tudíž jsou polovníky každoročně hlášeny vysoce nadhodnocené stavy vlčí populace - 1000 vlků, namísto reálných cca. 200 až 300 vlků (jejichž populace se díky lovu i přes silnou "regenerační schopnost" pomalu každoročně snižuje) před lovem a cca. 150 vlků po lovu.
A víte, co je na této situaci nejsmutnější? To, že většina zabitých vlků bývají mladí jedinci, jejichž věk bývá většinou okolo 1 roku.
Díky lidské hlouposti a chuti "polovníků" si zastřílet na živý terč se tito mladí vlci nedožijí ani dospělosti.
Na Slovensko bylo kvůli tomuto kontroverznímu lovu podáno do této chvíle již několik stížností komisi EU (2 stížnosti od Slovenského sdružení VLK, další stížnost plánuje podat české Hnutí Duha).
Jestliže nedojde ke změně této situace, čeká vlky na Slovensku nejspíše vyhynutí.

Více viz www.wolf.sk/sk/vlky ; jurajlukac.blog.sme....

Re: Luna

Napsal AsciiWolf e-mail 27.6.11 13:05

No, ono je to celé ještě absurdnější a smutnější.
Wildlife Services jsou samozvanými "regulátory přírody", kteří blízce spolupracují s kontroverzními skupinami lovců (a každoročně, s pomocí lovců, zabijí stovky nejruznějších volně žijících zvířat, vlky nevyjímaje - a to i s použitím takových metod, jako jsou pasti či jedy).
Lovců, kteří těch jehňat zabijí klidně i několik tisíc (a narozdíl od vlků ne pro přežití, nýbrž pro zábavu).
No a nedávno byli díky lobbingu těchto "zájmových skupin" vlci odstraněni z "Endangered Species Act", tudíž už nejsou nadále chráněni (čehož lovci okamžitě využili a už plánují, tuším v Idahu (a nejen v Idahu), lov, při kterém chtějí zabít cca. 600 vlků).
Tohle může klidně vyústit až v další vyhubení vlků v USA.
p.s. K těm Mexickým vlkům - jeden "lovec" se nechal slyšet, že pokud je nějaký druh "škodnou", je naprosto v pořádku jej vyhubit. Bohužel si jeho zabedněný mozek neuvědomil, že největší škodnou je v přírodě člověk, konkrétně on a jedinci mu podobní...

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Luna 26.6.11 15:33

To si snáď robia srandu ! Kvôli jednému jahňaťu vyvraždili 12 vlkov , z toho 10 mláďat ? A potom ešte maximálne ohrozený mexický druh ? To si neuvedomujú akí sú vlci dôležití ? Navyše jedno jahňa nie je žiadna škoda . Určite nie taká za ktorú by trebalo zybiť tak veľa vlkov . A to zabitie Mexican gray wolf , to už je vážne moc . Za tento krutý čin by mali zostať niekoľko rokov vo väzení .

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Miki e-mail 25.6.11 13:41

hrůza nechutné to se děla,
těm lidem bych dala do držky!!!!

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Aika e-mail 3.4.11 18:43

A PROČ je proboha zabíjí?! Myslím ty Mexican Gray Wolf. Když jsou tak kriticky ohrožení? Aby se o těch lovcích psalo v novinách nebo PROČ??

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Max e-mail 19.7.10 17:39

Ano, jsou lidé, kteří nejsou ochotní, nebo nemají zkrátka díky svým pestrým zájmům čas ani potřebu se nad osoudem přírody a všeobecně vším co s ní souvisí zabývat. To je velká škoda! Nicméně věřím, že drtivá většina z nich by na osvětové programy reagovala pozitivně.

Ale pak jsou lidé, pro které je vlčí kůže "životní trofej", nebo zkrátka nečím, čím si chtění zpravit svoje pošramocené ego, "zlepšit" finanční situaci, postavení ve společnosti ve které se pohybují, přičemž mohou být věci znalí, nemají zájem o budoucnost ničeho živého, možná jen sebe. A tady by měli padat tvrdé tresty. Možná by měl být proveden exemplární případ a dán do co nejvíce médií.

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal AsciiWolf (web) 18.7.10 10:06

Byl zavražděn další Mexican gray wolf (tentokrát rok starý samec)! :-(
Více viz www.mexicanwolves.or...

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal ShadowWolf 10.7.10 23:48

Dalším problémem je také neochota lidí sledovat pořady a dokumenty o přírodě. Vemte si například školy. Kolik studentů bude při hodině radši sledovat vyukový program, kromě těch pár vyjimečných (v naši třídě jsou asi 3, dodávám že jsme obor ochrany a tvorby životního prostředí), než akční biják?

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal ShadowWolf 10.7.10 23:40

V tom s tebou zcela souhlasím.

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Sylvanas e-mail 10.7.10 23:22

Ono je docela velký problém, že hodně lidí ma zafixováno ,že vlk je prostě nebezpečny zabiják. Mělo by být vice skutečnych članků o tom, jak to je a ne zabít hromadu vlků k vůli jednomu jehněti...nechápu tohle vubec...

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Vlčí jezdec e-mail (web) 10.7.10 18:33

Aké sódňé řízeňé,rovnó oprátka,

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Max e-mail 10.7.10 08:14

Radikální tresty pro pytláky a lovce, nové pracovní pozice stráží, hlídek, pozorovatelů lesů a parků se silnými pravomocmi, kvalitním tecnickým vybavením pro sledování ve dne i v noci, zrychlené soudní řízení pro usvědčené pytláky.

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal ShadowWolf 9.7.10 15:27

Je to sice radikální řešení ale jak se zdá jiné možnosti se zdají být neůčiné.
Ničí mě když vidím jací dokážou být lidé ...... viz. článek

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal ShadowWolf 9.7.10 15:22

Mohli by povolit odlov lovců a pytláků...

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal ShadowWolf 9.7.10 15:18

Taktéž souhlasím.
Příroda přežije téměř cokoli, sice ne nezměněná a kdo ví v co se za pár set let vyvine ale přežije (Totéž se ovšem nedá říct o člověku, který se při současném stylu života nakonec sám zničí).

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Vlčí jezdec e-mail (web) 7.7.10 19:36

Tož,sóhlasim,

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Max e-mail 7.7.10 18:18

Příroda by se do rovnováhy vrátila, kdyby vymřel člověk a s ním jeho parazitující styl života. Někteří lidé jsou prostě neponaučitelní!

Jeden Indiánský náčelník údajně, mimo jiné pronesl: "Co se děje zvířatům stane se brzy i lidem. Všechno je vzájemně spojeno. Co postihne zemi, postihne i syny země."

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal AsciiWolf (web) 3.7.10 18:03

Sice to sem nepatří, ale nechtěl jsem zakládat nové téma.
Stal se další smutný případ. Dva Mexican gray wolf (vysoce ohrožený druh!) alfa samci byli nalezeni mrtví. První byl zastřelen, u druhého zatím důvod úmrtí není jistý, nicméně neoficiální zprávy hovoří, že byl nejspíše také zastřelen. K tomu je již od poloviny dubna "pohřešován" další alfa samec.
https://howlingforjustice.wordpress.com/2010/07/03/tragedy-two-male-mexican-gray-alpha-wolves-dead-and-a-third-alpha-male-missing/

Re: 10 vlčích mláďat zavražděno

Napsal Vlčí jezdec e-mail (web) 2.7.10 21:31

Tož to všecko vystřílet hochu,

1 2 >>

Nový komentář

Příspěvky porušující zákony ČR, příspěvky vulgární nebo přesahující hranice slušného chování či nesouvisející s tématem budou smazány